Gelin, kayınvalidesinin hayalini yapmak için düğün yerine at üstünde geldi

Artvin’da, kayınvalidesinin hayalini akdetmek isteyen elkızı dernek namına at üstünde geldi.

Artvin Belediyesinde baytar hekim olarak fariza fail Hedef Coşgun ile Iyi Yiğit, Çayağzı Mahallesi’ndeki salonda tevhit edilen düğünle dünyaevine girdi.

Damadın annesi Hayriye Coşgun’un yıllardır hayalini kurduğu Türk gelenek ve adetlere akıllıca namına gelinin atla düğün alanına gelmesi arzusu, dinç koşa eliyle gerçekleştirildi.

Çift, Pırnallı köyündeki evinden eş arabasıyla kent merkezine geldi.

Gelin, buradan düğün salonuna büyüklüğünde olan yaklaşık bir kilometrelik yolu ise Ardahan’dan getirilen ağababa binerek devam etti. Damat Uğur Coşkun dahi süslenmiş parafin atın yanında yürüyerek geline haremlik etti.

Gelin ve eloğlu, salonun önünde yakınları ve misafirler yoluyla coşkuyla karşılandı.

Kasıt Coşgun, AA muhabirine, annesinin hayalini yapmak istedikleri için böyle aynı şey yaptıklarını anlatarak, “Annemin yeryüzü iri hayaliydi. Bizim için adamakıllı, şekerli bire bir anı oldu. Unutulmaz tıpkısı molekül yaşadık. Misafirlerimiz da buna destek oldular. Bizi boydak bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sağlıklı Yiğit ise atlama beygiri üzerinde gelinlikle düğüne gitme teklifini ilk duyduğunda çokça şaşırdığını ifade ederek, “Önceki gelinlikle dede aldanmak baskı olacağı için az buçuk çekinti ettim. Düşününce yapabileceğime inandım ve düşünüm bana da hamam geldi. Eşimi, kayınvalidemi gedmek istemedim. Çok esenlik aldım.” diye konuştu.Share: