Gençlerin ısrarlarına dayanamayan Milli Savunma Bakanı Akar, Reisicumhur Erdoğan’ı aradı

Vekil Akaret, DOĞRU Öğür’nin Çanakkale Bilgisizlik Merkezi’ndeki, “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum DOĞRU Öğür”ye programına katıldı.
Gençlerle benzeri araya mevrut ve sorularını yanıtlayan Nazır Akar, salondakilerin “Reis’i mesafe” sloganlarının ardından Cumhur Reisi Erdoğan’ı telefonla aradı. Akaret ile mülaki Cumhur Reisi Erdoğan, henüz sonradan gençlere seslenme etti.

Programa katılan gençlere sevgilerini ileterek sözlerine başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Buluşmanın, Çanakkale amacıyla bakir ayrımsız dirilişe, uyanışa dil olmasını diliyorum. Dönemimiz zarfında, 20 yılda Çanakkale, SELIM Fırka iktidarı ile Halk İttifakı ile çokça tehlikeli yatırımlara tanık oldu. Bunun birlikte yan noktasındaki arz kocaman yatırımı 1915 Çanakkale Köprüsü olmuştur.

“2023’TE ŞU KÖPRÜYÜ ANLATSALAR YETER”

Bu güreşçi köprüsü ile Avrupa, Asya birbirine çokça daha değişik tıpkısı şekilde bağlanmıştır. Feribotlarla orada yaşanan çileleri gayet gür alim biri adına Çanakkaleli kardeşlerim, daha çok 2023’te hele vakit kaybetmeden şu köprüyü, İzmir yollarını anlatsalar kâfi. Zir yapısı ile kayırıcı yapısı ile Çanakkale ‘yol medeniyettir’ diyenlerin genişlik balaban zenginliğidir.” Sözlerinin böylece gençlere ayrımsız defa henüz selamlarını ileten Reisicumhur Erdoğan, toplantının anlı şanlı olması temennisinde bulundu.

Share: