“Gençliğin Kariyer Zirvesi” yapıldı

Çorum’bile Eti Üniversitesi ve Taze MÜSİAD Çorum Şubesince “Gençliğin Kariyer Zirvesi” düzenlendi.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, Içtimai Bilimler Çığır Erdemli Okulu Ethem Erkoç Konuşma Salonu’ndaki etkinlikte, ASELSAN’ın Kıbrıs Barış Harekatı sonrası geçerli ambargonun bire bir sonucu olarak telsiz yollamak üzere kurulduğunu, bugün zırh sistemlerinden gelgel savunma sistemlerine kadar kavi çokça alanda istihsal yapan kebir bire bir firma haline geldiğini söyledi.

ASELSAN’ın defans sanayi alanında cıvıltı gösteren dünyanın bildirme iri 50 şirketinden biri olduğunu belirten Yücel, Türk savunma sanayisinin gelişmesinde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığının balaban tekellüf oynadığını vurguladı.

Yücel, “Bu başarıların temelinde çok iş, ter dökme, kendini geliştirme, en ongun teknolojileri Türkiye’ye kazandırma var. Temas şeyin ötesinde da bir önderlik var. Bunun altını çizmek lazım. Çanak Yalayıcılık boşaltmak üzere söylemiyorum. Bu benim karakterimde üstelik bulunmayan. Şunun için söylüyorum: Hepimiz ülkemizin geldiği noktanın ve bu başarının farkında olalım diye söylüyorum. Eğer Sayın Reisicumhur’nın savunma sanayisine verdiği bindi olmasa, savunma sanayisiyle ait verdiği hedefler olmasa, arkasında durmasa bu başarıların hiçbiri gerçekleşemezdi. Demincek bu başarıları yapmamızın temelinde zinde bir liderlik, kararlılık, istiklal hedefi, milli benzeri çaba var. Bunun sonrasında inşallah bu tuhaf başarıları ileriye dönük taçlandıracak sizin kadar gençler var, insan kaynağımız var.” dedi.

ASELSAN’ın gençlere yönelik “Yaz Staj Programı” ve “A Kabiliyet Programı” kadar projelerinin olduğunu hatırlatan Yücel, bu programda liyakatli olan gençlerin ASELSAN’bile iş fırsatı yakaladığını birlikte anlattı.

Öğrencilere “ömrünüzü boşa geçirmeyin” tavsiyesi

Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Polat ise öğrencilere kalımlı asar bırakmayı uğur namına belirleyip, ömürlerini boşa geçirmelerini referans etti.

Firmasını 1974 yılında kurduğunu, birçok siyasal ve kazançlı krizle, darbe ve çarpış girişimlerine karşın büyük tıpkı iştirak haline gelmeyi başardığını anlatan Polat, “En Son 15 Orak Ayı çarpış girişimi oldu. İnanılmaz bire bir tahribat. varmak, incitmek. O akşam bu iğrenç akın liyakatli olsaydı, biz bu salonda toplanabilir miydik, toplanamaz mıydık, bunu bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

Programı Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksek Osman Öztürk, MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Coşkun, Genç MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Yiğitlik Arslan ile öğretim üyesi ve öğrenciler izledi.

Share: