Gidiş Geliş kazası nâkil tiyatrocuların Kastamonu ve Çorum’da sahneledikleri oyunun görüntüleri ortaya daha çok

Amasya’de trafik kazası geçiren piyes oyuncularının Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ve en son Çorum’dahi sahneledikleri “Başbelası” adlı oyunun görüntüleri ortaya artık.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde gidiş geliş kazası nâkil oyuncuların, Çorum Ululuk Tiyatrosu’nda geçmiş akşam “Başbelası” adlı oyunu sergiledikten sonra Samsun’a müracaat etmek için yola çıktıkları öğrenildi.

Karadeniz turnesine sâdır seyir ekibi, 17 Kasım’dahi ise Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde tıpkı oyunla sahnedeydi.

Turnenin akıbet durağı Çorum’de tiyatroseverlerle buluşan ekibin sonuç görüntüleri ortaya imdi. Taşköprü ve Çorum’birlikte çokça sayıda kişinin izlediği oyunun gusto topladığı görüldü.

Öte yandan, ekipte kâin ve kazada yaralanan oyunculardan Ceyhun Fersoy’un, ilçe öncesi toplumsal medya hesabından paylaştığı videoda, “Merhaba sevgili yâran. Bugün turnemizin 7. günü. Erte İstanbul’a dönüyoruz. Çokça güzel aynı turne geçirdik. Ilkin Jest Seyretme’ya ve ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sizlere ulaşmaya devam edeceğiz.” sözleri saha aldı.

Paylaşımında “Başbelası” oyununun izleyiciden demet gördüğünü anlatan Fersoy’un, “Çorum’dayız, zaman bile doluyuz. Üç bin küsur kişiye ulaştık. Ulaşmaya üstelik bitmeme edeceğiz. Piyes iyi kim varsın.” ifadeleri dikkati çekti.

Çorum’dan Samsun’a revan Aykut Bektaş idaresindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Amasya’nın Merzifon ilçesine bağlı Çaybaşı köyü mevkisinde benzeri yönde seyreden Hacı Ahmet Tığ yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmış, kazada minibüsteki seyretme ekibinden Bağımsız Milletvekili Karataş, Miğfer Güleryüz ve Burak Futbolcu hayatını kaybetmişti. Yaralanan güdücü Bektaş ve minibüsteki Özgür Ayaz, Burak Gülçebi, Cımbar Özbek, Melis İşiten, Raf Sarban, Uğur Şalvarcıoğlu ve Ceyhun Fersoy, bölgeye sevk edilen ambulanslarla Merzifon ve Suluova’daki hastanelere kaldırılmıştı.

Share: