Giresun gündem haberi: Amasya’daki otobüs kazasında ölen bekçinin cenazesi Giresun’da defnedildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde eğreti otobüsü ile tırın çarpıştığı kazada ölen mahalle bekçisi Anne Aslantürk’ün cenazesi Giresun’da toprağa verildi.

Eşi Fatmanur Aslantürk (28) ile fariza yaptığı İstanbul’dan memleketi Alucra’ya gittiği gelgeç otobüsünün tır ile çarpıştığı kazada ölen 30 yaşındaki Aslantürk’ün cenazesi, yakınları marifetiyle Alucra’ya getirildi.

Aslantürk amacıyla Alucra Minval Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, eşi Fatmanur Aslantürk ile yakınlarının yanında Kaymakam Muhammet Cengiz, Şehremini Suat Aybar, İl Güvenlik Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Kurnaz Komutanı Özgür Özer ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze, gün ortası kılınan namazın ardından Alucra şehir mezarlığında toprağa verildi.

Aslantürk çiftinin kestirmece 3 ay evvel evlendikleri ve Alucra’da yakınlarını musahabe amacıyla yola çıktıkları öğrenildi.

İstanbul’dan Giresun’un Alucra ilçesine revan İbrahim Bulut yönetimindeki Rota Turizm’e ilişkin 34 TN 6028 plakalı muvakkat otobüsü, Kayadüzü mevkisinde Selahattin İnanır’ın kullandığı 52 ADJ 308 plakalı tırla çarpışmış, yolculardan Dursun Şerbetçi ve Anne Aslantürk hayatını kaybetmiş, 20 birey yaralanmıştı.

Share: