GİRESUN VEKIL ARISTOKRAT: MERSİN’DEKİ EYLEM, AMERİKA MERKEZLİDİR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’de polisevine yönelik terör saldırısına ait, “Bu gösteri, Amerika merkezli tıpkı eylemdir” dedi. İçişleri Bakanı Aristokrat, DOĞRU Parti Giresun İl Başkanlığı’nca planlı Genişletilmiş İl Müracaat Toplantısı’na katıldı. Burada mütekellim ve Türkiye’nin terörle mücadelede haddinden fazla koca noktaya geldiğini kaydeden Nazır Aristokrat, “Güzeşte hafta başında şehidimizin yiğitçe mücadelesi, gazimizin kahramancasına mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması ondan bilahare bile cehennemin dibine büyüklüğünde gittikleri o eylemde neredeyse CHP’liler geri akşam ezanı tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diye. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın rastgele eylemi ‘Aman bir muvazenesizlik olsun, aman şöyle olsun, aman böyle olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan; PKK’nın eylemlerini sizi sevindirecek noktaya getirmeden onları kavuşum yedi bitirme dibine gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonraları tek gösteri, onun de arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu da söyleyeyim. Bu gösteri, Amerika merkezli aynı eylemdir” diye konuştu.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, Münbiç’ten paramotorla Türkiye’ye geldiğini kaydeden Aristokrat, “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten akıntı ettiler. Eylemden esbak akşam saat 20.00 itibarıyla tekmil 12-13 saat paramotorla paraşütle bu arada Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya andıran tıpkısı yere indiler, sabahleyin saat 10.00’a makul. Ondan sonradan akşama kadar orada kaldılar ve oradan tabanvay bilahare birilerinin arabalarına binerek alışılagelen vatandaşların, onlar birlikte insaniyet adına götürmüşler ve ondan sonradan eylemi gerçekleştirdiler. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk defa Amerika vasıtasıyla bizden tıpkısı molekül istendi. Güven Umumi Müdürlüğü’müzden ve duyu birimlerimizden ‘Şu eylem işleyen silahların paradigma numaralarını sizden istiyoruz’. Sebep istediler? Bizim arkadaşlarımız birlikte onlara çok adamakıllı tıpkı cevap verdi, ihsas teşkilatımız. ‘Siz evvel ilk PKK’ya gönderdiğiniz silahların paradigma numaralarını bize gönderin, biz ondan sonraları size göndeririz’ diye” dedi.

Nazır Aristokrat, karşılarında kökü dışarıda asıl muhalefet partisi olduğunu söyleyerek, “Bu işi izlem etmeyeceğimizi düşünmesinler. Görecekler; o çizgilik, onların başına bela olacak. Teröristi çok tıpkısı yerde aramalarına lüzum yok. Meclis’te hızlı hızlı yanı başlarına baktıklarında HDP milletvekillerine bakmaları yeterlidir, yıldırıcı koymak amacıyla. Onlara eş çıkanlar, onlarla beraber olanlar, onların hapishaneden attığı mesajlara umum çırpanlar, tabiatıyla ki bu milletten vacip cevabı alacaklardır. Temas bu arada alacaklardır. Fenomen oldu, ‘İlk geçmiş DEAŞ yaptı’ dediler, yetmedi; o ilçedeki yöneticileri, bir avrat polis cinnet geçirdi o taradı dediler çünkü PKK’ya türap kondurmak istemiyorlar. Tığ yaptığımız araştırmaların arkası sıra tıpkısı istimara ortaya koyduk, ondan sonra şirazeleri şaşmış oldu. Bu işin içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz. Buradan anca ayrılmak çarpık çurpuk aynı hisse senedi değildir” diye niteleyerek konuştu.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve terör örgütlerinin aile ayından itibaren toplanmış 126 gösteri akdetmek istediklerini belirten Vekil Soylu, “Bunların elden 13’ü canlı bombaydı. Onların hepsini engelledik. Genelkurmay’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne büyüklüğünde jandarmadan polisimize büyüklüğünde savunma sanayimizden MİT’e kadar cumhuriyet tarihinin yeryüzü işlek, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve iradesiyle terörle savaş ediyoruz. Bunun sonucunu alıyoruz. Türkiye içerisindeki terörist sayısı birtakım zamanlar on binler oldu, demincek 120’nin altına düştü. Tığ cumhuriyetin birinci asrını bitiren milletiz. Demin ikinci asrına hayatımız izin ederse terörle uğraş tıpkı günlük benzeri gelişim değildir. Zira bu işi başımıza musallat edenler, ülkemizin standartları yükselmesin, hür ve güçlü bir mutluluk olmasın, kalkınan tıpkısı mutluluk olmasın, başımıza bela etmişlerdir, musallat etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

“Giresun alp tıpkısı şehirdir, bu yiğit şehre tekmil yüklemek istiyorum” diyen Vekil Soylu,

“Bugün Türkiye’de kırsalda yıldırı örgütü az daha tamamına yakını çökertilme noktasına getirilmiştir. Tendürek Dağı çok yıllar sonra tertemiz, Kars’ta bire bir yegâne yıldırıcı namevcut. Bingöl, Elazığ tertemiz, Erzurum tertemiz. Amonaslar, karşısı lahzada Afrin olmasına karşın şipşak Suriye olmasına rağmen arı sili. Hepinizin nezdinde söylüyorum. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Teşrinievvel 1923 tarihinde Veca arı sili olacak, Van kırsalı arı sili olacak, Şırnak arı sili olacak, Hakkari ve Tunceli tertemiz olacak, PKK terör örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi. Icra Vekili Aristokrat, konuşmasının arkası sıra TBMM’nin açılışına katılmak için Ankara’ya gitti.Share: