Giresunspor Asbaşkanı Ayhan, hedeflerini anlattı Açıklaması

Spor Popo Süper Ligi ekiplerinden Bitexen Giresunspor’un asbaşkanı Ercan Ayhan, gelecek haftalarda alacakları ferah düz sonuçları ve ortaya koyacakları iyicene futbol sebebiyle Süper Lig’de curcunalı getireceklerini söyledi.

Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sezona bereketli başladıklarını ve ilk 4 haftada 6 benek topladıklarını belirtti.

Güzeşte hafta Yukatel Kayserispor karşısında aşınmış olduklarını anımsatan Ayhan, bunun üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Ayhan, Giresunspor’un bu sezon ligde daha büyük başarılar hedeflediğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Giresunspor umumi heyet kendisine lige, ‘mutluluk sezonu’ parolasıyla girdik. Bu sezon bu parola ile ligde mücadele etmekteyiz. Nazik başarılar hedefliyoruz. Giresunspor, camiası, şehri, taraftarıyla, temas şeyi ile irtibat, bütünlük içerisinde mutlu tıpkısı zaman buyurmak istiyoruz. Süper Lig’deyiz ve bunun zevkini çıkartmak istiyoruz. Giresunspor gelecek haftalarda alacağı iyi kayran sonuçları ve ortaya koyacağı güzel futbolla Süper Lig’birlikte gürültülü getirecektir.”

Alıntı çalışmalarını sürdürdüklerini tabir fail Ayhan, biraz güne kadar kullanılmamış isimleri kadrolarına katacaklarına dikkati çekti.

Hedeflerinin, angajman ve el birliği içerisinde detaylı tıpkı maraton olan ligi iyicene yerlerde izafe etmek olduğunun altını çizen Ayhan, “Mevsim tafsilatlı tıpkı maraton. Mutlak inişli, mezun zamanlar olacaktır. Galibiyetler birlikte alacağız, berabere kalacağımız maçlar bile olacak, yenilgiler dahi alacağız. Ama kontak ve beraberlikle Giresunspor’a cemaat çıkıp, bu sezonu da ligde kalarak tamamlayacağız.” diye konuştu.

Ayhan, ligin 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi haset sahalarında oynayacakları Arabam.com Konyaspor maçına ait dahi şu değerlendirmede bulundu:

“Konyaspor maçı print olacak. Rakibimiz hem özlük sahasında hem bile deplasmanda haddinden fazla iyi ayak topu oynayabilen tıpkısı mızıka. Güzeşte hafta da Fenerbahçe’yi yendiler. Buraya de haddinden fazla iddialı geleceklerdir. Bizim için takımın ki olduğu önemli değil. Biz sahaya çıkıp 90 dakika savaşım ederek galip gelmeyi hedefliyoruz.”

Ercan Ayhan, yeşil-beyazlı taraftarlara, Konyaspor maçında takımlarına gereken desteği vermeleri çağrısında bulundu.

Share: