GSB mikro başvuruları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB sıkıntılı başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha saha yerleştirmede tarihimizin bildirme faziletkâr sistem oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor yer müdürlerinin bile devre içi katıldığı toplantıda GSB ev referans sonuçlarına ilişkin bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim tedris dönemi az başvurularına ilişin birinci safha iş sonuçlarını benimsemek amacıyla toplantının düzenlendiğini ifade eden Kasapoğlu, “800 yetersiz, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, toplumsal imkanlarıyla değme alanda faziletkâr teveccühe mahzar benzeri enfrastrüktür ve yaşam alanı. Bütün gençlerimize onların altın ailelerine ‘hoş geldiniz’ emreylemek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Bilcümle çalışmaların veri odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı herkes yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini de analiz, planlama ve aplikasyon yerine 3 temel başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Oyun sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Anne amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini en aktif, artağan şekilde canlı koordinasyonla evirmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza nesnel ve sayısal ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite açım tarihleri el toprak farklı oluyor. Biz bile bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Ateşli sevgi meşbu bire bir faaliyet var. Bu pir çalışmaları domuzuna neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu aracılığıyla dijital olarak çözümleme edildi. Başvurusu geçerli sevgili öğrencilerimiz, dirimlik, sükse ve sosyal uzanım kriterleri anne alınarak yeniden ağız ağıza dijital ortamda, objektif şekilde ayrımsız puanlamayla belirleme edildi ve tertip yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula yer mail oluşmak kaydıyla yerleştirme yapıldı. Şayet o yurtta düzlük yok ise en mail diğer yurda ığrıp olmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 faz elan var”

Vekil Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin başlama tarihlerinin ve üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların hele dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin üstelik göz önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında kendisine onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara safha meydan yerleştirmede tarihimizin genişlik efdal fırıldak oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı mahdut hizmetlerinin dünyada eşi tıpkısı bulunmayan. Tığ yüzdelik 80’lik oranı hem üstelik evvel fazda karşılayarak ayrımsız rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan elan fazla kapasiteye erbap elverişsiz altyapımız var. Bu üstelik kurum ve sevinç vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylelikle değme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Faz, safha sonuçları açıklayacağız, sakınma yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati calip Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Akim ihtiyat tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak olmak amacıyla 41 mülk merkezimizde yekpare başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye andıran ilimizde bile bu yerleşimi ikinci faz sürecinde izafe etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde koca ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hep yurtlara yerleştirildiler. Eylül ayı içerisinde ikinci faz sonuçlarını gine bakir başarılarla sizlere paylaşacağım. Parçalanmamış Türkiye’miz birlikte altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle bile gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma adına bilcümle birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tüm gençlerimize sonuçlarımızın aldatıcı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci sunma mümasil şekilde strateji etmeyi başvuru ediyorum.”

Share: