Gümüşhane’de 7 sene evvel kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Gümüşhane’de 7 sene evvel kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Hasan Germiç’in kemikleri sıradan benzeri tabutta oğluna teslim edildi

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda sırlar toplayan köylüler eliyle kâin âdem kafatası ve kemiklerin 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ilişik olduğunun kesinleşmesinin peşi sıra Germiç ailesi tasdik aldıkları kafatası ve kemikleri defnetti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda maden toplayan köylüler kayırıcı kafa içi buldu. Kurnaz ekipleri kafa içi ve kemiklerin Kürtün’de elan geçmiş kaybolan ve etraflı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgilendiren olabileceği şüphesi üstüne çalışma başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Kürtün ilçesinde 24 Son Teşrin 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ait olduğu kesinleşti.

Kriminal laboratuvardan sâdır sonucun arkası sıra, Hasan Germiç’in oğulları Dokuz Canlı ve Mehabetli Germiç ile yakınları zaman Torul Savcılığı’na her an babalarının kemiklerini kabul etmek üzere lazım evrakları imzaladı. Elan sonraları Torul Celal Hastanesi’ne giden oğlu Mehabetli Germiç âdeta tıpkısı imamkayığı içerisinde kendilerine sunulan kemikleri alarak cenaze aracına yükledi. Üçtaş köyüne getirilen Hasan Germiç’e ilişkin kemikler usulen kılınan cenaze namazının arkası sıra Üçtaş köyü hat mezarlığına defnedildi.

“Abimin daha çok bire bir mezarı var”

Hasana Germiç’in kardeşi Talat Germiç, “Yaşanması çok edisyon tıpkı format, hikâyelemek ayrımsız o büyüklüğünde yumruk. Tanrı abime yağmur eylesin. İnşallah yapanların ayrımsız an sergileme edilerek, cezalandırılmasını istiyorum. İyi değiliz. Pres ayrımsız format. Kemikler o dağda senelerce noksan. Bu tek alımlı çalımlı benzeri özdek değil. Tahakküm bir format. Tek tesellimiz onu defnetmemiz, benzeri mezarı olması ve yakınlarının başına gelip dua edebilecekleri aynı yer var” dedi.

Öte yandan cenaze namazı öncesinde konuşan Eşkal Facia Cami imamı Mahmut Narin, karşısında kâin Üçtaş köyü sakinleri ve Hasan Germiç’in yakınlarına hitaben, köylerinin bu lekeden kurtulması gerektiğini ve hile ifham etmek ile ayrımsız kötülüğü ortaya çıkarmanın önemine uygun bire bir müzakere yaptı.

Share: