Gümüşhane’de köyünden tek çıkarmadığı traktörüne ceza kesildiğini gören zor öğretmen, verilen değişmeyen karşısında iri tartı yaşadı

Gümüşhane’nin merkeze merbut Yeniyol köyünde güçlü ve çiftçilikle uğraşan emekli öğretmen Muhsin Arslan, Salı haset köy muhtarı yoluyla namına yersiz gidiş geliş cezasını görünce yepyeni yaşadı. Ceza makbuzunu inceleyen dikici Aslan, garajından da çıkarmadığı 29 AB 956 plakalı traktörünün 8 Çatlak 2022 tarihinde Ankara Şereflikoçhisar- Aksaray uğrunda 105 kilometre bir lahzada radara girmekten bin 823 TL ukubet aldığını gördü. Şita aylarında traktörünü kullanmadığını söyleyen ve ivinti göstergesinin 30 kilometre konusunda çıkmadığını belirten Aslan, hayatında Şereflikoçhisar’a üstelik gitmediğini söyleyerek cezanın iptali üzere dilekçeyle talepte bulundu.

“150 KİLOMETRE İLE RADARA GİRMİŞ”

Traktörler üzere hız sınırının 20 ila 30 kilometre ortada değiştiğini ve traktörünün 30 kilometre hıza zor ulaşabildiğini belirten Muhsin Arslan, “Salı haset şehre indiğimde kocabaşı bana tıpkısı ukubet getirdi. Ben dahi şaşırdım o anda. Dedi kim bu plak senin mi ben birlikte olur dedim amma traktör bu. 105 kilometre müstacelen radara girmişsin dedi. Ben birlikte gidip bu duruma itiraz ettim. Ben bu cezayı Şereflikoçhisar-Aksaray uğrunda yemişim. Bu traktörün oraya gitmesi imkansız. Ego henüz önce Şereflikoçhisar’a gitmedim, tanımıyorum dahi. Tığ şaşırdık tabi, hele ayrımsız da traktörün plakası olunca ben iyice şaşırdım. Benim traktörüm garajda duruyor. Kış haset traktörün Şereflikoçhisar’üstelik ne işi var. Benim traktörümün hızı elhak genişlik aşkın 30 kilometre ama 105’le radara girmiş” dedi.

“427 TL UKUBET KESİLMİŞ”

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Muhsin Arslan’ın oğlu Ahmet Aslan de “Babam bana bunu söylediğinde ben bunun şokunu yaşadım. Elhak Gümüşhane sınırları içerisinde ballıdarı olsa bu cezayı gine anlamlandırırsın ama Şereflikoçhisar’de incir ve 105 kilometre hızdan incir. Bu benzer değil. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Dilekçemizi da verdik filhakika. Bu birkaç benzeri ceza değil, inşallah düzeltirler” diye konuştu.

Gümüşhane’de geçtiğimiz günlerde aynı amme kurumunda etkin Emrah Bal’ın aracına bile Cumhuriyet Altını Caddesinde otopark halinde iken 750 kilometre uzaklıktaki Ankara’dahi 427 TL’lik trafik cezası merkum ve durumu mahkemeye aksettirmişti.

Share: