Gümüşhane’den 25 bin atlatmak depremzedelere ulaştırılmak için yola bundan sonra

Gümüşhane’den 25 bin paketlemek depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı

GÜMÜŞHANE Kahramanmaraş’ta mazi 9 saat arayla meydana mevrut iki ayrı keder depremin peşi sıra organize olan vatandaşlar paketli halde 25 bin ekmeği zelzele bölgesine gönderdi.

Kahramanmaraş ve civarındaki 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan arkalama kampanyaları muttasıl sürüyor. Kışlık urba, ısıtıcı, battaniye, elektrik feneri, bebek bezi ve kıyafeti kadar temel ihtiyaç malzemelerini depremzedelere duyurmak üzere icraat sürerken, esnaf Necati Gül, 600 kişinin katılımıyla sarsıntı bölgesine paketli halde 25 bin ekmek gönderdi. Hedeflerinin 100 bin ekmek söylemek olduğunu belirten Gül, zelzele bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak amacıyla herkesin arkalama göndermesi gerektiğini söyledi.

“25 bin aldatmak gönderdik, üretimimiz devam ediyor”

Bilcümle vatandaşları yardım noktasında duyarlılığa çağırma fail Behçet Necati Gül, “İlk adına bu süreci amiyane çapta planlayıp 10 bin ekmek göndermeyi hedefledik henüz bilahare arkadaşlarımızla paylaştık ve projemiz büyüdü. Demin Gümüşhane’nin tamamından 600 kişinin katılımıyla toparladığımız meblağın tamamen ekmeklerimizi o bölgeye göndereceğiz. Süreci Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, AFAD, Kızılay ve zatî giden araçlarla alay malay yönetiyoruz. Şu anda 25 bine mail aldatmak gönderdik bölgeye üretimimiz aralıksız devam ediyor. Hedefimiz şu anda 100 bin. O bölgede herkesin temas şeye ihtiyacı var. Savmak, su, bütün gıda maddeleri, urba. İmkanı olan herkesin bunları bölgeye göndermesini istiyoruz” dedi.

Share: