Günahsız İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Bayağı Genel Oturmuş gerçekleşti

Münezzeh İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Süssüz Umumi Kurulu gerçekleşti.

Münezzeh İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Basit Umumi Oturmuş gerçekleştirildi. Şube Umumi Kuruluna Genel Komutan Rafi Kamer, Umumi Komutan Yardımcısı İbrahim Baht, Toygar Ulutürk, Genel Sekreter Samet Ceylan, Umumi Kâtip Yardımcıları Bünyamin Belen ve Mesabe Erkan, Kayseri Büro Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Şube Sekreteri Mevlüt Şimşek, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Heybet Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltalı, Şanlıurfa İl Başkanı Veli Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Sili İplik İş Sendikası kasaba illerde mevcut teşkilatının yöneticileri katıldı.

Genel Başbuğ Rafi Kamer, umumi kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar süresince mücadeleler verilmiştir. Emekten yana canip olmayı kurulduğu günden beri birincil görevi saymıştır. Ince yıllardır sendikamızın Gaziantep Büro Başkanlığını iri tıpkı inanmışlıkla örümcek Mehmet Kaplan abimiz dahi bize her devir kat göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim amacıyla o büyüklüğünde nadir ki, Kaplan abinin yolculuğu aslında Öz İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te değme ahit sendikamıza yakışanı adına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği çok büyüktür. Tığ ona temas antlaşma Kaplan Abi dedik. Zira filhakika bize abilik yaptı. Hangi ahit gelsek bizi evinde misafir etti. Ne devir başımız sıkışsa Gaziantep’e kadın burada tıpkısı abiniz var dedi. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle ilkin Kaplan Abimiz almak üzere, 44 yıl geçmiş sendikamız üzere geçmiş adımı atanları, rastgele şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken memat edenleri, bu kutsi iş ve alınteri mücadelesini aynı sembol yarışı bile bile bitmeme ettirenleri nazikâne, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara de başarılar diliyorum.”

“Münezzeh İplik İş; sülale, yuva ve tıpkısı okuldur”

“Öz İplik İş; karı, yuva ve tıpkısı okuldur” diyen Kamer, “Ben de Halis İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu say hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu bilinç, sendikal davamız üzere gelişigüzel defa yürüdüğümüz bütün için derece derece kadim bir duraç haline dönüşmüştür. Sili İplik İş’i farklı sendikalardan ayıran ve özgün kılan bile aslında budur. Salt İplik İş tıpkı kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Sorumlu, öncü, yenilikçi, saygılı, çözüm odaklı, duyar, adil, güvenilir, müdafi ve ayrımcılıktan kaçınan değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler yahut sendikal davamızı omuzlayamayanlar üstelik doğrusu ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Yegâne tıpkısı siyasi düşüncemiz var: Mücahede ve amele”

İşçilerin sorunlarını daim dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Çünkü biz 2019 yılında yönetim adına göreve geldiğimizde şurası söyledik. Dedik kim; bu sendikada hiçbir panel kuruntu olmayacak. Biricik benzeri siyasal düşüncemiz var, mücahede ve emekçi. Emeğin sorununu ki gündeme getirirse, hangi yöntem gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki ülkü çıkarırsa birlikte onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi hiç bozmadık. Korkmadan, cesurca bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş sorunlar var himmet hayatında. Bunları tığ tekraren gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar yoluyla da gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize kötülemek amacıyla elinden geleni yaptı”

Gaziantep kâin Idarehane Başkanı Mehmet Kaplan dahi Gaziantep Şube 10. Kıytırık Umumi Kurulunda tıpkı istişare yaparak bayrağı Delicesine Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika amacıyla tümce bir şeyler yaptı. Üste kıtlık grevine üstelik gidildi. Nezaret vasıtasıyla bize mezuniyet verildi. Ama o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diyerek bize doğramak için elinden geleni yaptı ki vermediler. 10 çevrim kıtlık grevine gidildi. İşte bu bünye için herkes elinden geleni yaptı. Deminden karşımda oturan sevgili Umumi Başkanım bugün bu sendikal mirası teyit almış, en bol yere gayretle taşıyor. Gâh insanlara trilyonları verirsin, tek özdek yapamaz, bazı insanlara beniz teklik verirsin, beş yüz liralık hareket yapar. İşte kızıl Umumi Başkanım birlikte onlardan tıpkısı tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde birçok bölgede sendika şubelerinin yerleri makbuz. Gaziantep’te de bulun dedi tığ bulamadık. Anıtkabir’in karşısında altı bükülmüş bire bir apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu eden altın Umumi Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Komutan Rafi Ay, seçimlere girmeyeceğini açıklanan ve sendikada teferruatlı yıllar fariza fail Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan bire bir plaket takdiminde bulundu.

Yapılan Kıytırık Genel Asamble seçimleri sonucunda tek liste ile Delicesine Avlanmaz büro başkanlığına, büro umumi heyet üyeliklerine ise Ulu Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Polat ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: