Gürer: ” Herhangi Bir Alanda Mevrut Zamlar Karşısında Memur ve Emeklilerin Beklentilerini Karşılayacak Aynı Ecir Gerçekleşmedi”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, seçme alanda gelen zamlar karşısında vazifeli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak benzeri ücret gerçekleşmedi” dedi.

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer, memur ve emekliye yapılan zammı cemaziyelevvel TBMM Genel Kurulu’nda değerlendirdi. Gürer, şunları söyledi:

“Vazifeli ve emeklilerle ait ücretlerine yapılan aranjman bugün açıklandı amma manzara kırıklığı yarattı. Alelhusus düşük zahmetli maaşı alanlarının beklentisi genişlik birkaç minimal ecir düzeyinde bire bir emekli maaşı olmasıydı. Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, seçme alanda mevrut zamlar karşısında vazifeli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak aynı ücret gerçekleşmedi.”

“EKONOMİK KRİZDEN SUNMA ÇOK O KESİMLER ETKİLENDİLER VE MAĞDURİYETLERİ BITMEME EDİYOR”

“TÜİK verileriyle yapılan aranjman henüz birlikte yükseğe taşınarak onların mağduriyeti giderilebilirdi, o anlamda emeklilerin çarşıya, pazara, markete gidecek konumları iyileştirilebilirdi. Bu konuda aranjman sağlanmaması onların üzüntülerini katladı zira iktisadi krizden en haddinden fazla o kesimler etkilendiler ve mağduriyetleri bitmeme ediyor. Düzenlemeye ihtiyaç olduğunu göstermek istedim.”

Share: