Gürsel Erol: “Bu Ülkede Dizge Özgürcesine Düşüncelerini Savunabilmelidir”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’nde İrem Derici konserinin halel edilmesiyle ilgilendiren “Sanatçı arkadaşımız bambaşka tıpkısı arkadaşımızken insanların özgürlüğüne müdahale fail telakki bu sanatçımızın Elazığ’da sahneye çıkmasına ne efsus kim engel oldu. Bu ülkede bütün özgürce düşüncelerini savunabilmelidir. Bu ülkede herkes özgürcesine inançlarını yaşayabilmelidir. Gençler, siz Türkiye’nin geleceğisiniz” dedi.

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Elazığ’ın tanıtılmasına yardım sağlaması amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’hangi katıldı. Festival alanında Elazığlılarla kardeş kardeş yazar ışık çektiren Erol, şunları söyledi:

“BU ÜLKEDE SISTEM ÖZGÜRCE DÜŞÜNCELERİNİ SAVUNABİLMELİDİR”

“Vatanımızın bayrağımızın güvencesi, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün askeri gençler, hepinizi bağlılık ve nazikâne selamlıyorum. Canan çoluk çocuk, yaşamınızın değme alanında Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini, Cumhuriyet’in değerlerini savunun. Sevgili gençler, yaşamınızın seçkin alanında devletinize olan bağlılıktan vatanınıza olan sadakatten asla vazgeçmeyin. Canan çoluk çocuk, yaşamınızın seçkin alanında 12 Ilkgüz faşist rejimine dahi 28 Gücük Ay faşist rejimine da karşı çıkı ve yalçın durun. Sanatçı arkadaşımız eksantrik bire bir arkadaşımızken ama insanların özgürlüğüne engelleme fail telakki bu sanatçımızın Elazığ’da sahneye çıkmasına ne yazık ki bariyer oldu. Bu ülkede hep özgürce düşüncelerini savunabilmelidir. Bu ülkede herkes özgürcesine inançlarını yaşayabilmelidir. Çoluk Çocuk, siz Türkiye’nin geleceğisiniz. Siz bu ülkenin umudusunuz ve siz Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri adına Cumhuriyet’in değerlerinin hamur sahiplerisiniz. Sizlere diyorum kim yaşa demokratlık, yaşa Cumhuriyet Altını, yaşa devletimiz, yaşasın vatanımız ve yaşa Mustafa Kemal Atatürk.”

Ayrıca curcuna alanını görüşme eden yurttaşlara salçalı köfte ikram edildi. Elazığlılar, festival kapsamında düzenlenen konserde keyifli anlar yaşadı.Share: