Güvercinin Kabe’de cemaatle birlikte secde ettiği öne sürüldü! Cins alelacayip daha çok

Mekke’de Haremi Şerif’te çekildiği tamlanan güvercin videosu sosyal medyada günün konusu oldu. Namaz kılınan alanda halı üzerindeki güvercinin başını eğdiği görüntüler ilgi çekti.

GÜVERCİN’İN SECDE EDİLDİĞİ İDDAİ EDİLDİ

Sosyal medya kullanıcıları ve ara sıra veri siteleri güvercinin görüntülerini, “Mekke’de ibretlik kaynak: Güvercin cemaatle alay malay secdeye gitti” başlığıyla paylaştı.

HAREKETLERİ HASTALIĞA YAKALANDIĞINI İŞARET EDİYOR

Güvercinin bu hareketleri esasen ölümcül sonuçlar bile doğurabilen “Sallabaş” hastalığına yakalandığını gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanların görüntülerine bakıldığında güvercinin hareketlerinin analog olduğu görülebilir. Paylaşıma mevrut çoğu yorumda de hayvanın hastalığa yakalandığı belirtiliyor. Paramyxovirüs Newcastle ünlü hileci taun virüsüne çok mümasil virüsün sebep olduğu hastalık güvercinlerde İshal, zayıflama, beş altı yeme, ürkeklik, boynunun eğilmesi, yük kaybı, yıkılmak, arka arka gezmek üzere semptomlarla kendini gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanat genelde ölür.

İNSANLARDA KONJOKTİVİTE YERINE KENDİNİ GÖSTERİR

The Sun gazetesinin konuştuğu veterinerler bahis konusu hastalığın insanlara geçmediğini fakat rahatsız kuşlarla temas fail kişilerin el ortada ‘kırmızı göz’ olarak de aşina konjonktivite yakalanabileceğini vurguladı.

Hastalığa yakalanan güvercinlerin görüntüsü
Share: