Hareket anını gözyaşları ile anlattı

Deprem anını gözyaşları ile anlattı

MERSİN Hatay’da meydana mevrut 6.4 büyüklüğündeki depremin kuvvetli hissedildiği Mersin’dahi gâh vatandaşlar dağ başında beklemeye başladı. Depreme evde yalnızken yakalanan Durdane Nergiz, o anları gözyaşları beyninde anlattı.

AFAD’dan alınan bilgiye bakarak, hat üssü Hatay’ın Defne ilçesi olan 6.4 büyüklüğünde tıpkı hareket meydana geldi. Zelzele form üssünün yanında Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana ve Mersin’da de ızdırap şekilde hissedildi. Değişik illerde olduğu üzere Mersinliler dahi panikle sokağa kaçıştı. Erdemli ilçesinde da vatandaşlar evlerinden çıkarak dışarda beklemeye başladı. Bazen vatandaşlar üzücü yakarak ısınmaya çalıştı. Depreme evde yakalanan Durdana Nergiz o anları anlattı. Nergiz,”Lahzada kendimi kanepenin yanına attım. Evde kimesne yoktu eşim ve çocuklarım dışardaydı. Sonra burası tehlikesiz değil diyerek,akak odasına gittim yatağın yanına yattım. Çocuklarım aradı sakın eve gelmeyin dedim. Çok sallanıyor dedim. Haddinden Fazla kötüydü. Haddinden Fazla etraflı sürdü. Çocuklarım eve benim için gelirse hangi tamam diyerek onu düşündüm” diye ayn yaşı döktü.

Hareket sonrasında binadakilerle kötü indiklerini aktaran Nergiz, çığlık yaktıklarını ve beklemeye başladıklarını kaydetti.

Share: