Hatay’da Depremde Çöken Habbe Enkazının Altında Artan Gedikli ve Annesi Yozgat’ta Toprağa Verildi

SEYFİ ÇELİKKAYA

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ilden biri olan Hatay’da göçen lüp enkazı altında küsurat ve annesiyle gelişigüzel yaşamını yitiren Jandarma Başçavuş Naim Özkaya, memleketi Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde toprağa verildi.

Hatay’ın Antakya İlçesi Kurnaz Komutanlığında Gidiş Geliş Tim Komutanı adına fariza özne J. Asb. Kd. Bçvş. Naim Özkaya’nın (50) yer sarsıntısı esnasında ikamet ettiği lüp çökmesi sonucu, annesi, eşi, oğlu ve kızı ile birlikte göçük altında kaldı. Eşi, oğlu ve kızı çökmüş altından salim adına çıkartılırken Kurnaz Başçavuş Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya’nın (75) camit bedenine ulaşıldı.

Göçük altından çıkarılan Bitirmiş Astsubay Başçavuş Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya’nın cenazesi memleketi Yozgat’ın Şefaatli ilçesine getirildi. Cenazede kızları Sümeyya ve Zehra birbirlerine sarılıp, gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazı sonrasında Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya ilçeye sınırlı Kabakini köyüne götürülerek toprağa verildi. Cenazeye, ahiret yolculuğu fail Astsubayın çökmüş altından çıkarılan eşi Mevhibe (45), kızı Zehra (23), oğlu Mustafa (7) ile yer sarsıntısı simultane Ankara’da bulunan ayrıksı kızı Sümeyye (25) ile kardeşleri, yakınları, il ve kaymakamlık yöneticileri dahi katıldı.

Share: