Hatayspor Karı Ayak Topu Takımı, kayırıcı sıralarda düz almayı hedefliyor

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, bakir sezonda ense sıralarda düzlük almayı hedefliyor.

Süper Takım’bile A Grubu’nu sabık sezon 10. sırada bütünleyen ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza vuruşu atışları sonucu 4-3 mağlup ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, mevsim öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’birlikte devam fail bordo-beyazlı kadro, hazırlık maçlarıyla kullanılmamış sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba gibi yutmak istiyoruz”

Teknik yönetmen Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay üzere yeni sezonda gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Sabık zaman takımın mücadelesini sonuç asıl büyüklüğünde on paralık bırakmadığını nâkil Bugüner, “Bu süreç Hatay üzere süssüz olmadı. İddialarını serencam pik kadar sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi bire bir kamp döneminden bilahare lige bomba gibi koparmak istiyoruz ve bunu de yapabilecek güçteyiz.” diye konuştu.

Bugüner, bu mevsim 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Güzeşte yılki kadrodan vakit kaybetmeden 5 oyuncumuz kaldı, gabi küsurat oyuncuların bütünü dışardan geldi. Bunların 6’sı ecnebi dümbelek kalan 13’ü liglerimizde değişik kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Çokça bereketli çalışıyoruz bunun sonuçlarını bile ligler başlayınca herkese belirtmek istiyoruz. Loda bile temas takım gibi tığ dahi iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve dip sıralara oynayan aynı topluluk almak istiyoruz.”

Takımı daha gani noktalara giymek amacıyla çalıştıklarını rapor fail Bugüner, hep avrat taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Değişik Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde işaret etmek istiyoruz”

Takımın savunma oyuncusu Farklı Çamurcu birlikte henüz geçmiş Beşiktaş ve Karagümrük’te ayak topu oynadığını belirterek, “Ligde sükse sağlayabilmek arz balaban hedefimiz. Şampiyon oluşmak ve ülkemizi şampiyonlar liginde teşhir etmek istiyoruz. Güzel bire bir beceri kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın ölçülü meydan oyuncusu Merve Odabaşoğlu da dip sıralarda düz alıp şampiyon olabilmek üzere savaşım edeceklerini kaydetti.

Share: