Hatice’nin su meşbu balonla gözünden yaralanma davasında ‘kalıcı hasar’ araştırılacak

MERSİN’de, iki arkadaşıyla kaldırımda giden Hatice Aslan’ı (20) motosikletten attıkları içi akarsu kırcı balonla gözünden yaralayan Ahmet Kökcü (27) ve Bilal Yara’nın (27) yargılanmasında, güre kızın gözünde sürekli bir hasar oluşup oluşmadığının incelenmesi amacıyla adli tıp kurumundan ifade alınmasına, sanıkların tutukluluk halinin devamına değişmeyen verildi.

?Olay, sabık yıl 18 Kasım’da, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda meydana geldi. Mersin Ağacı Üniversitesi (MEÜ) öğrencisi Hatice Aslan, saat 21.00 sıralarında arkadaşları Ilgım Y. ve Medine B. ile dışarı imdi. Bu sırada motosikletle güzeşte Ahmet Kökcü ve Bilal Keskin, kaldırımda yürüyen genç kızların üzerine içi akarsu kırcı balon attı. Balon Hatice Arslan’ın iyi gözüne çıkacak etti. Yere yığılan Aslan, ihbarla gelen keyif görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. Korneası beis gören Arslan, taburcu edildikten sonraları polise her an şikayetçi oldu. Güvenlik kamerasına yansıyan olayın arkası sıra geniş çaplı sormaca başlatan ekipler, şüpheliler Ahmet Kökcü ve Bilal Incitici’yı yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen şüpheliler, dideban hakimlikçe tutuklandı.

İDDİANAME HAZIRLANDISanıklar Ahmet Kökcü ve Bilal Üzücü hakkındaki anket tamamlandı. Sanıklar için Hatice Arslan’ı ‘silahla kasten yaralama’ suçundan 2’şer yıla kadar, Ilgım Y. ve Medine B.’ye karşı ise ‘silahla bile bile yaralamaya teşebbüs’ suçlarından mecmu 3’er sene büyüklüğünde mapushane cezası istemiyle sav açıldı.  Sanıklar, bugün Mersin Ağacı 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ikinci el hakim karşısına daha çok.’ŞAKA’ SAVUNMASI YAPTILARÖnceki duruşmada küçümseme sunulan sanıklar, içtimai medyada hezel videolarını izlediklerini, bunun üstüne söz konusu şakayı yapmaya karar verip ayrımsız aksata merkezinden satın aldıkları balonların içerisine su doldurup olayı gerçekleştirdiklerini söylemişti. Ayrımsız sefer daha bilgili karşısına çıkan sanıklar savunmalarını tekrarladı. Olayda gözünden yaralanan Hatice Aslan ise sanıkların bildirme kilolu cezayı almalarını istedi.Tarafları dinleyen mahkeme, sanıkların mevkufiyet halinin devamına değişmeyen verdi. Duruşma antrparantez Arslan’ın gözünde mihman aynı hasar oluşup oluşmadığının incelenmesi amacıyla adli tıp kurumundan anlatım alınmasına değişmeyen verip duruşmayı erteledi.

Share: