Hayırsever iki karı tekaüt maaşlarından biriktirdikleri parayla Afrika’da akarsu kuyusu açtırdı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde faal hayırhah Müşerref Hamaset (74) ve Perihan Felek (62), zor maaşlarından biriktirdikleri 3 bin Euro ile gerekseme sahipleri üzere Afrika Benin’de su kuyusu açtırdı.

Lapseki ilçesinde yaşanan iki iyilikçi Müşerref Güven ve Perihan Nasip emekli maaşlarından biriktirdikleri dünyalık ile bölgede akarsu kuyusu açtırmaya değişmeyen verdi. Ayrımsız aktarılma evde televizyon izleyen iki iyicil karı, Afrika’da suya ihtiyaç olan insanları görünce, Afrika’da akarsu kuyusu açtırmaya değişmeyen verdi. İnsani Yardım Vakfı Çanakkale İl Temsilciliğiyle iletişime geçti. Iyilikçi Perihan Kader ve Müşerref Büzük, emekli maaşlarından biriktirdikleri 3 bin Euro’yu İnsani Müzaheret Vakfına bağışladı. April ayında projelenen akarsu kuyusunun altı kamer üzere müddet sonunda tamamlandı. Son Teşrin ayında Afrika’daki Benin’de su kuyusu ihtiyaç sahipleri üzere açıldı.

Hayırsever Müşerref Güven, “Akarsu hayattır. Biz eski yıllarda tarlarda aylarca sıcağın altında çalışırdık. Hayvanlarımız sıcakta su arardı. Bu yüzden tığ kırsal alanda olsun apayrı yerde olsun çeşmeye çok ehemmiyet veriyoruz. Bu yüzden çeşme yaptırmak istedik. Ancak televizyonlarda Afrika’da dallı güllü vatandaşlarımızın akarsu sıkıntısı çektiklerini görünce bu soy bire bir yararlı işi ayırmak istedik. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Deminden çok mutluyum” diye niteleyerek konuştu. – ÇANAKKALE

Share: