HDP’Lİ BULDAN: KORKTUKLARI İÇİN KAPATMA DAVASINI AÇTILAR

HDP Adam Umumi Başkanı Ülker Buldan, “Metres davası; ayrımsız kapanca davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları amacıyla HDP’ye kapatma davası açtılar” dedi.

HDP Adam Umumi Başkanı Ülker Buldan, Ardahan’dahi esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla görüştükten bilahare tümen teşkilatını ülfet fail Buldan, İnönü Caddesi’nde bölüt seslendi. İktidarın HDP’yi kalın altına almak istediğini tamlayan Buldan, “HDP’yi kriminalize emreylemek, siyasa arenasının dışına sürüklemek ve çalışmaktan mahrum bırakmak. Fakat gittiğimiz gelişigüzel yerde görüyoruz kim; halkımız kararlı, yürekli ve rastgele yerde teveccühünü, samimiyetini ve kararlı duruşunu ortaya koyuyor. Mantinota davası; aynı katakulli davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları üzere HDP’ye yama davası açtılar. Kobani, konsept davasıdır. Türkiye’dahi aynı aktarılma yöntem fail, Türkiye’nin siyasetini belirleyen kocaman aktivistleri, şu an o davada yargılıyorlar. Bu bile AKP- MHP koalisyonunun HDP ve HDP geleneğinden hangi kadar çok korktuklarının ayrımsız göstergesidir” dedi.

6’lı masaya ilişik üstelik konuşan Buldan, şunları söyledi: “6’lı masanın eş aynı başkanı var; her periyot HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi namına fariza edinmiş. Nefret tohumları saçmaktan kafasız durmayan aynı kadın başbuğ var. Bu 6’lı masadaki kadın başkanın, akıbet kadro toplatısında yaptığı izahat, benzeri kere elan Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere içtenlikle göstermiştir.”

Buldan HDP’nin demokrasi, insan hakları ve hak mücadelesi verdiğini, iktidarın ise ülkeyi kutuplaştırdığını söyledi.

Share: