Hekimlerden Ttb Form Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK HAYSIYET ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Biçim Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi silah kullanıldığı yönündeki açıklaması konusunda müstacel çağrı ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde tıpkısı araya gelen 15 doktor odasının temsilcileri, TTB Dalan Konseyi’ne ricat çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalabalık, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Otacı Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Eşkal Konseyi istifaya çağırma edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA BAŞ BAŞA GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KAT ELAN İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Hekim Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Bulunan Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği koca Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı bed iftira ve karalamalara alın kasıntı alabilmek amacıyla müstacel çağrısıyla Aksaray’da tıpkı araya gelen Küçük Asya doktor odaları başbuğ ve temsilcileri adına; Türk Tabipleri Birliği Suret Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden herhangi bir Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği kâin Hat Konseyi’ni tamlık bildirişim araçlarını kullanarak çekilme etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu tiksindiren fenomen nedeniyle acilen alışılmadık genel kurul fayrap etmek amacıyla toplantı kararı almasını, yekpare hekimlerimizin odalarına sahip çıkarak hem ülkemiz konusunda hem da umum hekimler üstüne oynanan bu yapışkan oyunları bertaraf etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sanki savunucusu’ kabilinden ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dümen geçmelerini, ülkemiz üzerinde dış güçlerle umum ele vererek oynanan temas cins yapışkan oyunu gördüğümüzü; doktorculuk mesleğini eli hunriz terör örgütü ile adeta bile getirme emellerine katiyen müsaade vermeyeceğimizin bilinmesini benzeri defa henüz car ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN EL ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu tutum, ulu önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin nöbet rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada yabansı toplantı çağrısına katılan bütün hekim odaları olarak bu hususlarda uygun olduğumuzu tam Türk hekimlerine ve muazzez milletimize bildirme ederiz.”

Share: