Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Beğendik (Botan) Köprüsü’nde inceleme yaptı Açıklaması

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bu hararetli kadrolarla bütün projeleri bildirme kısa zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek. Bu vatana aşırılmış kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye bitmeme ediniz.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Siirt’teki temasları kapsamında beraberinde Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, SELIM Fırka Milletvekili Osman Ören ile 11 Temmuz 2020’de hizmete açılan Beğendik (Botan) Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

Bakanlık adına 20 yıldır yaptıkları prestijli çalışmalardan birinin bile bu güreşçi köprüsü olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, Beğendik Köprüsü’nün Türkiye’nin sunu teferruatlı köprüsü olduğunu söyledi.

165 metre yüksekliğinde, 450 metre uzunluğunda, 15 metre kadar, Bitlis’in Hizan ilçesini Siirt’in Pervari ilçesine bağlayan çokça bulunmaz bu hizmetin 2 sene geçmiş tamamlanarak, ulaşıma açıldığını anımsatan Karaismailoğlu, bu güreşçi köprüsü yapılmadan evvel saatler süren yolculukların, ulaşımda yaşanan sıkıntıların artık evvelce kaldığını belirtti.

“Yatırımlarımız artarak devam ediyor”

Karaismailoğlu, vatandaşların bu hizmeti fazlasıyla doğruluk ettiğini anlatarak, bu hizmeti vatandaşlarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını tabir etti.

Bu projelerin çok elan evvel bitmesi gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, “Maatteessüf bizi tıpkı yıldırı belasına bulaştıranlar, terörle vaktimizi, paramızı çalanlar bu projenin gecikmesine bozukluk oldular. Ama bölgede huzur var, güven var. Varlık ve hamaset olan yerde yatırımlarımız artarak bitmeme ediyor. Çiftçilerimiz, sanayicilerimiz kazanıyor, öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla gidiyor. Bölgede müthiş tıpkı varlık ve iktisadi sağlık var. İnşallah bunlar artarak devam edecek.” diyerek konuştu.

Yaptıkları 1 lira ulaştırma altyapısının milli gelire, üretime 10 zalimce etkisinin olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, bu bilinçle ülkenin temas tarafında yatırımların artarak devam ettiğini anlatım etti.

Karaismailoğlu, dış satım hacmindeki artışın üstelik bu ateş parçası altyapı projeleri yardımıyla olduğuna belen ederek, dünyanın yer ongun teknolojilerini kullanarak yaptıkları bu az projelerde bu devlet insanının çalıştığını, bunun balaban bire bir alım olduğunu söyledi.

Beğendik Köprüsü’nden hizmete açıldığı günden bu yana 1,5 milyon aracın geçtiğine dikkati çekici Karaismailoğlu, “Bu köprü olmasaydı belki bu yolculukların yarısı yapılmayacaktı, yapılsa birlikte el yolculuklar olacak, antlaşma, akaryakıt, can ve mal kaybı bitmeme edecekti.” dedi.

“Türkiye büyüyecek”

Karaismailoğlu, 20 yıl öncesinde ülkenin ayrıksı öncelikleri olduğunu, bu nedenle bu hizmetlerin yapılmadığını anlatarak, “Milletimize yararlı olacak kadrolar yoktu. Akıbet 20 yılın sunma büyük avantajı ruhlu önder, grup ve kaime sebebiyle bu projeler bire bir zaman evvel bitiyor. Bu zihayat kadrolarla hep projeleri bildirme kısa zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek, Türkiye ile Siirt, Pervari büyüyecek. Bu vatana aşık kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye devam ediniz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, henüz yapacakları haddinden fazla işlerin olduğunu, kurum veren projelere bitmeme edeceklerini, ülkeyi karış karış gezmeyi sürdüreceklerini sözlerine eklediShare: