İç Mekan Nem Seviyesi Kontrolü Sağlama

Nem havada bulunur ve küf, küf ve diğer mantar formlarına neden olabilir. İçerideki nem seviyelerini kontrol edemiyoruz, bu yüzden onu ortadan kaldırmanın yollarını bulmalıyız. Nem gidericiler, havadaki nemi alarak nem seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabilir.

Isıtıcı konvektörü, sıcak veya sıcak ortamı düşük enerji maliyetiyle üretmek için metal bir bobin etrafında dolaşan sıcak havayı kullanan bir cihazdır. Elektrikli ısıtıcılar, kurulum, kablolama ve güç kullanımı gibi minimum bakım gereksinimleri ile rahatlık ve konfor için inşa edilmiş yaşam alanlarını ısıtmak için kullanılan cihazlardır.

Nem, küf oluşumunun önde gelen nedenlerinden biridir. Yüksek nem seviyeleri ayrıca zatürree gibi solunum yolu hastalıklarının önde gelen nedenidir.

Isıtıcı konvektörü, evinizde veya ofisinizde şartlandırılmış hava oluşturmak için kullanılabilen bir hava ısıtıcısı türüdür. Nem seviyelerini azaltmak için sıcak, kuru havayı bir elektrikli fanlı ısıtıcıdan geçirerek odaya taşır.

Havadaki nemi gidermek ve küf oluşumunu önlemek için genellikle bir nemlendirici yerine bir nem giderici kullanılır. Bir nem giderici ile nem, %30 ile %85 arasında değişebilir.

İç hava kalitesi, bir kişinin genel sağlığının önemli bir parçasıdır. Nem ve ne kadar temiz olduğu, bir kişinin sağlığını büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle havadaki nemi gidermek için nemlendiriciler, nem gidericiler ve hava temizleyiciler icat edilmiştir.

Isıtıcı konvektörü: Bu cihaz, sıcak veya soğuk hava üflemez, bunun yerine ısıtma amacıyla doğal konveksiyon kullanır ve bu da enerji tüketiminden tasarruf sağlar.

Nem Alma Cihazı: Nem alma cihazları, makine içinde biriken su kullanılarak atmosferdeki fazla nemin uzaklaştırılması için kullanılır. Merkezi nem alma cihazı, çevresel nem alma cihazı ve ticari sınıf nem alma cihazı gibi çeşitli nem alma cihazları vardır.

Nem, evinizde veya iş yerinizde hava kalitesini etkileyen hayati tehlike oluşturan faktörlerden biridir.

Bir nemlendirici, nem giderici veya hava temizleyici ile uğraşıyorsanız, her gün yaklaşık 8 saat çalışmasına izin verebilirsiniz. Filtreyi temiz tutmak iyi bir fikir olmalı.

Nemden hızla kurtulmak için elektrikli ısıtıcı kullanmak en iyisidir. Bir fanlı ısıtıcı veya ısıtıcı konvektörü ile uğraşıyorsanız, her seferinde bir odaya kurduğunuzdan emin olun.

Nem, solunum sorunları olan kişiler için önemli bir faktör olabilir. Makale, nem almanın (hava temizleyici) ve evinizi ısıtmanın (elektrikli ısıtıcılar, fanlı ısıtıcı, ısıtıcı konvektör) yaşam alanınızdaki nemi nasıl azaltabileceğini tartışmaktadır.

Makalede ayrıca nem gidericilere ve diğer cihazlara zarar verebilecek bazı yaygın hatalar da sunulmaktadır.

Nem doğal bir olgudur. Kirleticilerin varlığı olmadan bile, tamamen kuru bir ortamı sürdürmek zordur. Nem, özellikle ev veya ofis gibi havalandırmanın yetersiz olduğu bir ortamda yaşanırken farklı sorunlara ve hastalıklara neden olabilir.

Nem alma cihazı: Bir nem alma cihazı, sirküle edilen havadaki nemi gidermek için bir buharlaştırıcı kullanır. Hazneye su koyduğunuzda soğur ve yoğunlaşarak ünitenin üst kısmındaki egzoz çıkışından dışarı çekilen ve harici bir havalandırma hortumu aracılığıyla evinizden veya ofisinizden çıkan su buharına dönüşür.

Hava temizleyici: Bir hava temizleyici, gelen hava kaynağınızdaki kirleticileri filtreleyerek iç ortamınızdaki toz parçacıklarını ve kiri giderir. Günlük yaşamınızı sürdürürken farkında olmadan soluyacağınız alerjenler, bakteriler, küf sporları ve evcil hayvan kepeği gibi ince parçacıkları yakalar.

Share: