İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023’te Türkiye sınırları zarfında tek tıpkı yıldırıcı kalmaması için savaşım ettiklerini söyledi.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) yoluyla Pursaklar’da planlı programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine eş çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, familya yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu tabir ederek, “Ihtimal bizden çıktı paraları, çokça balaban yaymaca bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde belki seçme tür organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri tıpkısı tür aşamıyorlar. Gazilerin ve şehit ailelerinin ortaya koyduğu fideist, imanı aşamıyorlar, Tanrı’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın imdi “saklanacak cezaevi aradığını” dile getiren Soylu, “Hemen serencam iki ayda Muazzez Abluka Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz kayran kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz ayla geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi gibi seçkin yerde fink atamıyorlar. Bize hava attıkları Tendürek Dağı’nda tıpkısı tek PKK teröristi namevcut, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a kadar Amanos Dağları’nda benzeri yegâne terörist kalmadığını kaydeden Aristokrat, “Tanrı baht edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı cevaz verecek, kahramanlarımızla bu arada bu ülkenin içerisinde ayrımsız bir tane yıldırıcı kalmayacak, seçkin taraf tertemiz olacak.” şeklinde konuştu.

“BENDE, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar arkalama yapmıştır”

Vekil Soylu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde defans sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Serencam 3 yılda MEMLUK, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar özlük bütçelerinden müzaheret yapmışlardır. Amerika Senatosundan müzaheret yapmışlardır. Yıldırı örgütünün Amerika ve Avrupa yoluyla sunu haddinden fazla desteklendiği devir diliminde terör örgütüne genişlik nazik darbeyi vurduk. Elden yıldırı örgütünü yenik etmiyoruz, çabucak terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, tıpkısı zamanda yıldırı örgütünü destekleyen, bize müttefik kabilinden hasıl Amerika ve Avrupa’yı birlikte mağlup ediyoruz, yenik etmeye devam edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan bile elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Suriye’den de elini incizap gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan de Pakistan’dan da.” dedi.

“O siyasal partinin içerisindeki hiçbir kimseye politika yapma hakkı vermezler”

Bakan Soylu, güzeşte günlerde HDP’li aynı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu yıldırı örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, gelişmiş olsun, cura olsun, ne ülkesinde eğer böyle benzeri çizi olsa o siyasi partiye değil yöntem ika hakkı, o siyasi partinin içerisinde olan tek kimseye politika ika hakkı vermezler. Divan 1 Teşrinievvel’dahi açılacak, o politik partinin mensupları gelecekler, TBMM’bile oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız üzere, samimiyetimize inandığınız üzere karşı karşıya geldiğimizde bugüne büyüklüğünde hangi benzeri martir ailesinden hangi bir gaziden en ufak bire bir sitem sesi birlikte duymadık ama bir tek sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Divan’te hangi işi var?’ diye sabahtan akşama kadar bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasal örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek sene yapılacak seçimlere işaret fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasal örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve diğer bilcümle siyasal partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonradan, Avrupa’nın vesayetinden sonradan ilk kez önümüzdeki intihabat için PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, tahammül edilebilmesi cins değildir. TBMM’ye o insanlar kadem attığı sürece, o Gazi Divan’in ruhu ezinç çekmektedir. Onların, oranın etrafına bile gelememesi gerekmektedir amma maalesef ellerindeki imkanlar, asıl ihtilaf karışma görünmek amacıyla, ‘Aman seçimi kazanalım birlikte kimle olursa olsun.’ denilen zihin, aynı zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete tıpkı şantaj yerine kullanmaktadırlar.”

Süleyman Soylu, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını kabul etmeyeceğini ve zaruri cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın benzeri parçasını, çakıl taşı taşını da vermedik, vermeyeceğiz”

Balaban Bağlanak Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici dahi Türk askerinin, “ölürsem martir, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlikte şehit kanlarıyla sulanmıştır, martir kanlarıyla alınmıştır. Onun için bu vatanın aynı bedeli yoktur. Değil vatanın aynı parçasını, ayrımsız çakıl taşı taşını de vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin serencam yıllarda terörün mecmu unsurlarıyla mücadele ettiğine ve nazik muvaffakiyet sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya devam edecekler ama onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, tığ üstelik acun var az çok bu coğrafyada olacağız ve kamer münhal hıyanet bayrağın altında özgür ve bağımsız milletvekili şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylelikle Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’ün bile aralarında bulunduğu gâh medya mensupları ödüle müstahak görüldü.

Programa bazen milletvekilleri, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Kırıcı, Ankara Inanma Müdürü Dünyalık Yılmaz, TÜGŞAV Umumi Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve martir yakınları katıldı.

Share: