İçişleri Bakanı Soylu: “Rusya-Ukrayna’yı karıştırdılar, tahıl ve doğalgaz kriziyle biz uğraşıyoruz”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Küresel kafile krizini dünyanın başına musallat ettiler, biz uğraşıyoruz. Bireşimli uyuşturucuyu dünyanın başına musallat ettiler, biz uğraşıyoruz. Küresel yıldırı örgütlerini; DAEŞ’i, PKK’yı beslediler, büyüttüler, biz uğraşıyoruz. Rusya- Ukrayna’yı karıştırdılar, tahıl ve doğalgaz kriziyle tığ uğraşıyoruz” dedi. Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise ” Türkiye Yüzyılı, baştan dirilişin, bakir ve adil bire bir uluslararası düzenin rotasıdır” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD aracılığıyla, Büyükçekmece TÜYAP İstanbul Fuar ve Kurultay Merkezi’nde 2022 EXPO Ticaret Fuarı programı düzenlendi. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Divan Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, MÜSİAD Umumi Başkanı Mahmut Asmalı, bozuk dönüş başkanları ve haddinden fazla sayıda davetli katıldı. Kur’an-ı Semih tilavetiyle başlayan program, MÜSİAD üzere hazırlanan diya gösterisiyle devam etti. Programda mütekellim İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “1961 yılında 1. Otomotiv Endüstri Kongresi’nde rahmetli Erbakan, özlük otomobilimizi etme fikrini hararetle anlatırken ‘Bursa’da otomobil üreteceğinize şeftali üretin’ diyecek büyüklüğünde önümüze engel oldular.” açıklamasında bulundu. Nazır Aristokrat, dünyada yaşanan küresel sorunlara ilgili ise, “İçişleri Bakanı namına 6 yıldır bunların ellerine yüzlerine bulaştırdığı toptan sorunlarla mücadele ediyoruz. Küresel kafile krizini dünyanın başına musallat ettiler, tığ uğraşıyoruz. Bireşimli uyuşturucuyu dünyanın başına musallat ettiler, biz uğraşıyoruz. Küresel yıldırı örgütlerini; DAEŞ’i, PKK’yı beslediler, büyüttüler, biz uğraşıyoruz. Ölçülü Doğu’yu karıştırdılar. Oradaki kardeşliği baştan oluşturmak üzere tığ uğraşıyoruz. Rusya-Ukrayna’yı karıştırdılar, tahıl ve doğalgaz kriziyle tığ uğraşıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bakan Aristokrat, MÜSİAD’ın varlık hikayesine ilişik ise “MÜSİAD bugün varsa herkesten evvel bu hikayeyi gördüğü üzere vardır. MÜSİAD bütün bu hikayeye herkesten önceki itiraz edip başkaldırdığı için vardır. MÜSİAD namına sizler 32 yıldır bu toptan tiyatroya başkaldırıyorsunuz. Bunların repo lobileriyle kurduğu ekonomik düzene başkaldırıyorsunuz. Bunların 28 Şubatçılarla kurduğu vasilik düzenine başkaldırdınız. ‘Üretmeyin’ dediler, siz üretmenin bittabi olduğunu onlara gösterdiniz. Doğu’ya, Afrika’ya dünyanın değme tarafına gittiniz. Zaman de Türkiye’nin üretim gayretine bindi oldunuz” şeklinde konuştu.

Şentop: “Türkiye Yüzyılı, baştan dirilişin, kullanılmamış ve adaletli bire bir uluslararası düzenin rotasıdır”

Divan Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise konuşmasında “Türkiye’nin en iri anamal platformu olan MÜSİAD, ülkemizin ve iş dünyamızın medarı iftiharıdır. Türkiye ekonomisinin büyümesinde makro ayrımsız erek üstlenen MÜSİAD EXPO, iletişimin lisanı, gönüllerin köprüsü olmaya; gelişigüzel fuarda tıpkı öncekinden henüz ümranlı, katılımcısı daha efdal ve muhtevası daha zengin şekilde devam edecektir. Asya ve Avrupa’nın dudak noktası olan Türkiye’miz, angarya unsuru adına dünyanın kalbi olan merkezi konumumuzla, ‘Türkiye Yüzyılı’ mührünü basacağımız günleri adımlamaktayız. Türkiye Yüzyılı, baştan dirilişin, eskimemiş ve adil tıpkısı uluslararası düzenin rotasıdır. Bölgemizde barışı oluşturmak, besin sunu güvenliğini nail olmak amacıyla BM nezdinde, ilişkin ülkeler nezdinde temaslarımızı sürdüreceğiz. Türkiye kendisine bölgemizde ve dünyada eksen oyuncu, yük oluşturucu bire bir gücümüz olduğunu biliyoruz. Kavga ve güç yanlılarının karşısına temas ant hak ve barışın sözcüsü olarak çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan fasıl konuşmalarının peşi sıra Bakan Aristokrat ve Sedir Başkanı Şentop, katılımcılara ödül sunma etti. Izlence dolgun fotoğraf çekimiyle sona erdi. – İSTANBUL

Share: