Icra Vekili Âdem’dan talimatname mesajı: Performans Sistemi’nin fişi çekildi

Afiyet Bakanı Fahrettin Herif, Resmi Gazete’bile yayımlanan Munzam Ifa Yönetmeliği’hangi ait sosyal iletişim araçları hesabından açıklama yaptı.

Paylaşımında, “tıpkısı süredir bitkisel hayatta olan başarım sisteminin fişi çekildi.” değerlendirmesinde kâin Kayırıcı, şunları kaydetti:

“Resmi Gazete’dahi yayımlanan Mülhak Ifa Yönetmeliği ile sağlık çalışanları için aynı düzeltme gerçekleştirildi. Biz buna ‘beyaz reform’ diyoruz. Yönetmeliğin teknik anlatımı cihetiyle anlaşılmayan noktalar var. Sırasıyla anlatacağız. Bazı konuları 15 Ağustos’a bırakıyoruz.”

Eş, “Performansa bakarak Melfuf Ifa Yönetmeliği”nin yürürlükten kaldırıldığını belirterek dürü ve isteklendirme doğruca eskimemiş tıpkısı modele geçildiğini vurguladı.

Yönetmeliğin içeriğine ilgilendiren ise Insan, “Mahsuplaşma pratikte ağız ağıza kaldırılmıştır. Ne sabit ödemede hangi da taban ödemede mahsuplaşma olmayacak. Hastanelerde bireysel hareket yüküne sadık motivasyon ödemesi yapılacak. Verilen sunma süfli hizmetin karşılığı olacak. Aynı yegâne aşama bile, esenlik çalışanının isteklendirme ödemesine yansıyacak.” ifadelerini kullandı.

Adam, döner sermaye sermayede aya ödemesi ile eskimemiş bir sabit munzam ifa oluşturulduğunu ve 15 Ağustos’tan itibaren ödenecek olan ayak tabanı ödemesinin, eylül kocaoğlan itibarıyla maaşla birlikte bordroda meydan alacağını belirterek “Taban melfuf ödemesi, almanak izinde 12 dönem için ve hastalık cihetiyle raporlu olma yerinde de geçerli olacak, kesilmeyecek.” ifadelerine saha verdi.

Bakan Âdem paylaştı: Carpe Diem! Beklediğin hatırat yaşa

 

Vekil Koca: Beş hastamızda maymun çiçeği hastalığı tayin edildi

 

Icra Vekili Herif: Eczane ve ecza depolarında muktezi tılsım listesi güncellenecek

 

Share: