Icra Vekili Varank: Birileri yaptığımız işlere bilcümle mazeret takmaya çalışıyor (2)

BURDUR’DA SİLAH FABRİKASINDA İNCELEME

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar’ın arkası sıra Burdur’a geçti. İl Hususi İdaresi’ndeki Içtimai Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Konfirmasyon Töreni’ne katılan Icra Vekili Varank, öncesinde Burdur Kombinasyon Uran Bölgesi’ndeki cebe fabrikasında incelemelerde bulundu.

Burdur’daki 3 tevhit sanayi bölgesinde 4 bine yakın kişinin istihdam edildiğini aktaran Varank, “Burdur, seçkin şehrimiz üzere özlük ölçeğinde mevki ekonomisine zer katkılar sağlıyor. 2021 yılındaki 291 milyon dolarlık ihracatıyla 2020 yılına bakarak yüzdelik 36’lık artış kaydetti. Akıbet dönemde Burdur 2’nci Birleştirme Uran Bölgesi ile şehrimize önemli firmalar yatırım yapmaya başladı. Akıbet 2 yıldaki taleplerle alay malay Burdur’daki birleştirme endüstri bölgelerimizde, hiç abes parsel kalmadı. Bu noktada Burdur 2’nci Organize Uran Bölgesi ile Yer Birleştirme Uran Bölgesi’nin genişlemesi ile ilgilendiren taleplerin farkındayız. Bunları bile bildirme kısa sürede adına değirmek için yereldeki paydaşlarımızla çalışmaya bitmeme ediyoruz. Yeni üreteceğimiz parsellerle Burdur’a olan sanayici talebini hızlıca bastırmak istiyoruz” diye konuştu.

Vekil Varank, elan sonra SOGEP projelerini imzaladı ve coğrafi belen belgelerini tasdik etti. Varank, programın sonuç bölümünde hisse senedi insanları ile basına merbut güruh yaptı.

Mutlu MADAN/ BURDUR,

Share: