İhtiyaç sahiplerine Türk Kızılay’ın ilişik mağazalarıyla bindi

Türk Kızılay Siirt Şubesince tabiiyet mağazalarıyla gerekseme sahiplerine giysi yardımı yapılıyor.

Güres Caddesi Kızılay İş Merkezi ve Siirt Üniversitesi’ndeki mağazalarda gönüllüler eliyle tayin edilen gerekseme sahibi ailelere ve öğrencilere çul yardımı yapılıyor.

Türk Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Nihat Altunç, merkezdeki mağazada ihtiyaç sahibi ailelere, üniversitedeki mağazada ise öğrencilere müteveccih çul yardımların sürdüğünü söyledi.

Güzeşte yıl el genelinde 1500 aileye 11 bin 800 çıngı, 176 öğrenciye da 506 parça giysi dağıtıldığını bildiren Altunç, mağazalara gidenlerin beğendikleri bot, mont, pantolon, kazak, kademe ve özge ürünleri alabildiğini belirtti.

Giyim yardımlarının yanı sıra azık ve nakdi yardımların birlikte yapıldığını dile getiren Altunç, şunları kaydetti:

“Biçim ve üniversitedeki mağazada yardımlar haftada 1 dönme yapıyor. Mağazaya gelen gerekseme sahipleri beğendikleri ürünleri seçiyor. Haftada 70 ila 80 aileye 900 parça çul dağıtılıyor. Sabık sene antrakt ayında 354 aileye kışlık giysi dağıtıldı. Bu sene 3 bin dolayında aileye ve öğrenciye giyim dağıtmayı hedefliyoruz. Ayrıca durumu ferah olmayanlar ailelere yakıt desteği, asgari konvansiyon üzerinden nakdi yardım yapıyoruz. Sabık yıl ramazan yardımları dış 380 bin teklik nakdi arkalama dağıtıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde ne yapılıyor ise tığ üstelik şubemiz yoluyla benzer yardımları dağıtıyoruz. Şubemizde 6 bin 500 ailenin dosyası mevcut.”

Altunç, salgın döneminde histeri sahipleriyle tesanüt içre olduklarını yorumlamak amacıyla gönüllülerle musahabe ettikleri ailelere yardımları evlerde dağıtıklarını aktardı.

Share: