İki tekerlek üstünde 17 bin 500 kilometre

Manisa’nın Salihli ilçesindeki motor tutkunu Yüce Osman Erdem, iki tekerlek üstüne 17 bin 500 kilometre sefer bitirme ederek ‘Güneşin batmadığı yer’ namına nitelendirilen Nordkapp’a ulaşıp Türk Bayrağını ve Türk Chopper bayrağını dalgalandırdı.

Salihli’de hareketli 2 çocuk babası 57 yaşındaki motosiklet tutkunu Şanlı Osman Fazilet, 6 yıllık Nordkapp hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Erdem, 55 dönme süren rotada 27 ülkeyi geçip, 17 bin 500 kilometre posta tekmil ederek, Nordkapp’a ulaşıp elan bilahare Türkiye’ye kavrayışsız devir yaptı.

“Avrupa hayalimi gerçekleştirdim”

“Motor ile tanışmam 2016 yılında başladı ve 6 yıldır motor kullanıyorum” diyen Yiğitlik “Ayrımsız hedefim vardı, hedefim Norveç ve güneşin batmadığı Nordkap idi. Nordkap yolculuğumda zaman zaman otelde kimi vakit çadırda kaldım. Dörtköşe aynı seyahat yaptım” dedi. Gezi üzere 1 yıldan çok tedarik yaptığını tamlayan Fazilet “Salihli’den biricik başıma yola çıktım. İstanbul Şile’de motor tutkunu Mehmet Abat ile tanıştım. Belli ülkelere büyüklüğünde bana haremlik etti. Rahat ile Almanya’nın Hamburg şehrinde ayrıldık. Yolculuğa henüz sonraları ben serbest devam ettim. Gittiğim temas talih tabelalarına Türk Chopper armasını yapıştırdım. Salihli’den Nordkapp’a 15 günde ulaştım. Güneşin batmadığı yerde Türk Bayrağı ve Türk Chopper Bayrağını dalgalandırdım. Avrupa hayalim vardı, bu hayalimi 27 talih ve 17 bin 500 kilometre öğün hatim ederek gerçekleştirdim. Şimdi ikinci bire bir hayalim var, dide Route 66 Amerika. Yolda oluşmak, gezmek domuzuna. İnsana sunturlu şeyler katıyor” diye niteleyerek konuştu.

Salihli’de heyecanlı karşılama

İki teker üstünde 17 bin 500 kilometre defa hatim eden motosiklet tutkunu Mürtefi Osman Erdem’i Salihli dönüşünde Türk Chopper Motor Kulübü Başkanı Erol Ar ve kulüp üyeleri karşıladı. Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’nda meşaleler eşliğinde karşılanan Fazilet, pakt üyeleri ile gelişigüzel aldatıcı geldin pastası kesti. Fazilet’e ayrıca kulüp üyeleri aracılığıyla plaket verildi. – MANİSA

Share: