Ilbay Akkoyun’dan kuzeni aracılığıyla vurulan bacı açıklaması

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, kuzeni marifetiyle silahla vurularak sakil yaralanan abla Emine Kamer’ın otama gördüğü hastaneye her an yetkililerden bilgelik aldı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, kuzeni Hüseyin Bağrıaçık aracılığıyla silahla vurularak sakil yaralanan hemşire Emine Kamer’ın tedavi gördüğü Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine her an yetkililerden bilgi aldı. 1. Nolu Eş Sağlığı Merkezindeki Sağlık Maltalık Merkezinde görevli olduğu öğrenilen abla Emine Ay’ı vurduktan sonraları bir silahla kendisini bile vuran Hüseyin Bağrıaçık’ın hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.

Vali Akkoyun’un hastanede yaşanan olaya ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yaralıların teyze çocukları olduğunu tabir eden Ilbay Akkoyun, “Bugün nısfınnehar saatlerinde Karaman 1 Nolu Keyif Ocağının ense kısmında mevcut KETEM’dahi işyar hemşiremiz Emine Kamer, Hüseyin Bağrıaçık isimli vatandaşımız marifetiyle silahla yaralanmıştır. Fenomen namına 112 ekiplerimiz takkadak irfan etmişler. 112 Acil Yardım ekiplerimiz ilk müdahaleyi yaptıktan sonraları yaralılarımız Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmiş. Hüseyin Bağrıaçık, Emine Ay hemşiremizi yaraladıktan sonra bir silahla ciğer kısmına keskin emreylemek kanalıyla intihara teşebbüste dahi bulunmuştur. İki yaralımızın Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde şu anda ameliyatları devam ediyor. Güven ve afiyet birimlerimizin geçmiş belirlemelerine göre Hüseyin Bağrıaçık ve Emine Kamer ana yarısı çocukları. Aralarında daha başlangıçta tayin edilmiş her husumetin olmadığı şu anki tespitlerimiz. Konuyla ilişkin degaje çaplı anket ve anket devam ediyor. İnşallah ümit ediyoruz rastgele menfilik yaşanmaz cerrahi müdahale sonrası. Bizlerde tıpkı süredir hastanemizde konuyu izleme ettik. Yaralılarımızın durumuyla ilgilendiren bilgiler aldık. Doktorlarımız, esenlik çalışanlarımız cansiparane lazım müdahaleleri yapıyorlar. İnşallah az öncede anlatım ettiğim kabil operasyon sonrasında dahi seçkin olumsuzluk yaşanmamasını ümit ediyoruz. Aralarında özel bire bir ebat olduğu alınan teyit edilmemiş tıpkısı hikmet. Tabi soruşturma sonrası uzanım netliğe kavuşacak inşallah” dedi. – KARAMAN

Share: