İngiliz basını, Taksim saldırısını düzenleyen teröristin kıyafetine dikkat çekti! 2005’te Londra’da yaşanan saldırıyla karşılaştırıldı

İstiklal Caddesi’ne bombalı saldırış düzenledikten sonraları sabaha karşı Küçükçekmece’deki evinde yan paça gözaltına alınan Suriyeli yıldırıcı Ahlam Albashir ile ilgili bir detaya İngiliz tabloid gazeteleri dikkat çekti.

ALBASHİR’İN ÜSTÜNDEKİ “NEW YORK” TİŞÖRTÜNE DİKKAT ÇEKTİLER

İngiltere’nin haddinden fazla okunan gazetelerinden Daily Mirror, Albashir’in gözaltına alınırken üzerinde olan kapüşonlu, mor ve üzerinde “New York” yazan kıyafetine vurgu yaptı. Ceride, Albashir’in üzerindeki kıyafetin bire bir benzerinin 2005’te Londra’yı kana bulamaya çalışan bire bir yıldırıcı aracılığıyla birlikte giyildiğini hatırlattı.

2005’te Londra Metrosu’nu patlatmaya çalışan Ramzi Muhammed üstelik “New York” tişörtü giyiyordu.

“LONDRA METROSUNA SALDIRAN TERÖRİST DA BENZER BİR KIYAFET GİYİYORDU”

Haberde, “Eş yıldırıcı üzerinde New York yazan mor tıpkı kapüşonlu kazak giyiyordu. Bu giyecek 21 Orak Ayı 2005’te Londra metrosunda bombalı geveze düzenleme girişiminde mevcut Remzi Muhammed’in giydiği ve üstünde ‘New York’ yazan yağız sweatshirt’e benziyor” ifadesi kullanıldı.

52 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

2005 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’daki metro istasyonlarına ve sivillere yönelik bombalı çevik girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bu saldırıdan haftalar evvel 7 Temmuz 2005’te Londra’de eş aynı ofans gerçekleşmiş ve El-Kaide’nin üstlendiği bu saldırılarda 52 yaşama yaşamını yitirmiş, 784 sevimli ise yaralanmıştı.

Share: