İngiltere’de katar sürücüleri greve gitti muvasala katre oldu

İngiltere’üstelik tren sürücülerinin (vatmanlar ve makinistler) bu hafta böylece değişmeyen alarak 24 saatlik greve gitmesi, ülkede raylı ulaşımda balaban çaplı aksaklıkların oluşmasına hastalık oluyor.

İngiltere’dahi raylı muvasala sendikalarından Aslef’in üyesi 9 şirketin çalışanı tren sürücüleri, hafta sonuna yaygın şekilde, farklı bölgelerde ve değişik himmet zamanlarında toplam 24 saat süren hareket tevdi eylemine bitmeme ediyor.

Ülkede hafta sonu evlerinden işlerine ya üstelik ülkenin farklı noktalarında etraflı devir ilk planlanmış tatillerini tahsis etmek üzere yola çıkan milyonlarca katar yolcusu, terminallerde ince müddet bekledikten sonra planlarını hâllenmek veya mat etmek zorunda kalıyor.

Mevki çapında 9 ayrımlı müşareket amacıyla etkin tahminî 6 bin tren sürücüsü, greve katılarak ülkede raylı sistemin az daha ağız ağıza tıkanmasına bozukluk oldu.

Enflasyonla uyumlu maaş artışı istiyorlar

Tren sürücüleri, ücretlerin enflasyonla tınlamalı şekilde artırılmasını arzu ediyor.

Londra’de neredeyse hafta sonunun tamamına yayılmış şekilde, belli belirsiz raylı katar seferlerinin ve Great Western, Greater Anglia, LNER ve Hull ünlü şirketlere ait kentler arası şimendifer seferlerinin hep, iş bırakımı kapsamında bozma edilmiş durumda.

Halen başka şirketlerin devam fail seferlerinde ise pattadak artan geçici talebi nedeniyle ağırbaşlı seviyede su yaşanıyor.

İngiltere son 40 yılın yer faziletli enflasyonunu yaşıyor

İngiliz Ulusal İstatistik (ONS) verilerine göre, ülkede mütemmim karşılık endeksi (TÜFE) bu yılın haziran ayında yıllık bazda yüzdelik 9,4 çoğalma kaydetti.

İngiltere’de serencam verilerle alay malay pahalılık akıbet 40 yılın en faziletli seviyesinde seyrediyor.

İngiltere Tarz Bankası (BoE), artan enflasyonla uğraş için geçen hafta akıbet 27 yılın genişlik yüksek repo artışını yaparak, siyaset faizini yüzde 1,25’ten yüzde 1,75’e artırdığı bildirmişti.

Bankanın Servet Politikası Oturmuş tutanaklarında, ülkede enflasyonun bu yılın teşrinievvel ayında yüzdelik 13,3 ile şahika yapmasının beklendiğin belirtilirken, İngiliz ekonomisin ise bu yılın son çeyreğinde resesyona gireceği tahmininde bulunulmuştu.

İngiltere’üstelik ‘muvasala’ krizi

 

İngiltere Heathrow Havalimanı göçmen kampına döndü

 

Karaismailoğlu, acul şimendifer projesinin tünel yapım çalışmalarını inceledi

Nijerya’da birlik tren seferleri durduruldu

Fransa’birlikte şimendifer seferleri aksadı, yolcular tünellerde muhat kaldı

 

Share: