İngiltere’de kuraklık zar edildi

Ülkenin Yer, Azık ve Köy İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, serencam 50 yılın sunu kurak yazının yaşanıyor olması dolayısıyla İngiltere’nin yarısından fazlasının kuraklık statüsüne alınmasına değişmeyen verildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’nin 14 bölgesinden sekizinde kuraklık yaşandığı belirtilirken bu bölgelerin Devon ve Cornwall, Solent ve Güney Downs, Şehir ve Güney Londra, Herts and Yıldız Londra, Gün Doğusu Anglia, Thames, Lincolnshire and Northamptonshire, Günindi Midlands olduğu bildirildi.

 “Hortum yasağı” genişliyor

Su tevzi şirketi Yorkshire Water, 26 Ağustos’fecir itibaren hortum yasağı kendisine aşina suyun kısıtlı kullanımının uygulanmasına başlanacağını bildirdi.

İngiltere’nin genişlik balaban akarsu ve atık akarsu hizmetleri şirketi Thames Water, 4 Ağustos’ta müşterilerini yağmur eksikliği zımnında ati haftalarda Londra’de “hortum yasağını” (Mukannen tıpkı su şirketi vasıtasıyla su kıtlığı sırasında muteber hortum kullanımına ilişik resmi bunama) uygulamak zorunda kalabilecekleri konusunda uyarmıştı.

İngiltere’birlikte içmece suyu sağlayıcı tıpkısı diğer tedarikçi South East Water de Şehir ve Sussex’teki müşterileri üzere 12 Ağustos’fecir itibaren yürürlüğe girecek “hortum” ve “sulama” yasağını açıklayan ikinci tedarikçi oldu.

Thames Water, susuzluk zımnında talebin 25 yılın yer faziletli seviyelerine ulaştığını açıklamış, saha şeş suyu seviyeleri bu yıl ilk kez ortalamanın altına düşmüştü.

Londra’daki Thames Nehri’nin kaynağı, yağışların azalması ve orak ayı ayında ülkede yalaz rekorunun kırılmasına kere açan sıcak gelgel dalgasının etkisiyle yağışsızlık yaşanıyor.

İngiltere’birlikte krizin nedeni altyapı yatırımı eksikliği

 

İngiltere’de hava sıcaklıları üzere kullanılmamış alarm

 

İngiltere’de hayatiyet faturaları cep yakıyor

 

 

Share: