İnternetten açkı isticar etmek isterken dolandırıldı

Batman’bile hararetli 4 bala babası Muhterem Kırıcı, askerdeki oğluna sürpriz müzakere akdetmek üzere kiraladığı çevirgeç şirketi tarafından dolandırıldığını encam sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik özne oğlunu yolmak üzere açacak kiralamaya müteharrik Muhterem Dokunaklı (42), oğluna şaşırtı açmak üzere internet üzerinden komütatör kiralamaya çalışırken dolandırıldığını tez etti. Kızının İstanbul’dahi darülfünun okuduğunu ve kendisini görmek için Batman’a geldiğini aktaran Ağır, kızıyla gelişigüzel Şırnak’ta askerlik görevini hesabına getiren oğluna sürpriz yapmak üzere anahtar kiralamak isterlerken düzme iktisadi benzeri anahtar şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Çetin, “Oğlum Şırnak’ta çeri, tahminî 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’bile babamın birlikte kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza şaşırtı yapalım, uzun zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset çevirici kiraladım. Cuma Namazı haset aracı almaya gittim, dediler ki kurgu yok. Biz dahi küçümseme vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım bile çok heveslendi ata gidelim diye niteleyerek. Ego de burada Batman’birlikte eksantrik çevirici bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilinen köklü firmaya başvurdum. Biz çakmasına balya gelmişiz. İsim bire bir, amblem bir, fotoğraflar bire bir, takkadak telefon numaraları farklı. Biz de bunlarla irtibata geçtik. 760 liralık iki günlük kiralama ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin liralık birlikte depozitosu çıkıyor, bunu birlikte gönderirseniz anahtar kapınıza tasdik edilecek.’ Bitmiş dedik, bu 2 bin lirayı birlikte gönderdik. Ondan sonradan telefonlarımıza yanıt verilmedi” dedi.

Daha bilahare üstelik başka tıpkısı açacak tedarik etmek zorunda kaldıklarını nâkil Bunaltıcı, “Bu yol de cebimizde mal kalmadığı amacıyla, elimizdeki avucumuzdaki gittiği için bire bir molekül yapamadık. Dolandırıldığım en üst 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan bilahare ‘kontrol ediyorum, beklemede tartı dediler.’ Ama ondan sonradan karşılık gelmedi. Kanaat yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Zaten ondan sonradan bankayı aradık. Amma mülk reddetme edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çok kırıcı oldum. Böyle tıpkı şeye pekâlâ düştüm, ağladım. Ne yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMANShare: