İntihara kalkışan Armutlu Kaymakamı hayatını kaybetti

6 Kasım’da saat 10.00 sıralarında meydana mevrut olayda Ilkgüz 2021’de Armutlu Kaymakamı kendisine atanan 2 yavru babası Alparslan Kılıç, evindeki odasında basmakalıp tabanca ile intihara kalkıştı.

KURTARILAMADI

Çağrılan ambulansla Yalova Büyüklük Hastanesi’ne kaldırılıp, ameliyata alınan Kılıç, bugün tedavi gördüğü çetin bakımda hayatını kaybetti. Kılıç’ın intiharı ile ait başlatılan idari ve adli soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’da doğdu. İlk-orta ve ortaöğretim eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra kaymakamlık mesleğine intisap etti. Evli ve 2 bala babası olan Tığ; Sinop – Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Dağankent Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 sene süre ile İngiltere’de anahtar eğitimi ve amme idaresi alanında çalışmalar yaptı. Ilçe kursunu sükse ile tüketici Kılıç; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 14 Gücük Ay 2017 tarihinde Dicle Şehremaneti Komutan Vekili adına görevlendirildi. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanan Tığ, 08.09.2021 tarihinde görevine başladı.

Share: