Iri Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla Afyonkarahisar’da şehitliklerde merasim düzenlendi

Afyonkarahisar’da Nazik Tecavüz’un 100. sene dönümü etkinlikleri kapsamında Miralay Reşat Çiğiltepe ve Giresunlular şehitliklerinde tören yapıldı.

Sinanpaşa Kaymakamlığınca planlı Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği’ndeki törende, çelenk sunumunun arkası sıra çekinmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Bitirmiş Komutanı Teğmen İzzet Gündüz, törende, 26 Ağustos’ta Kocatepe’dahi şafak sökerken başlayan ve binlerce alp şehidin kanlarıyla sulanan bu topraklarda Nazik Tecavüz’un dünyada emsali görülmemiş kahramanlıklarla 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kesme zafere ulaştığını söyledi.

Bu toprakların Miralay Reşat Mir gibi gururlu insanların verdiği ağır sıklet mücadelelerle, akıttığı kanla yoğrularak yurt oluğunu vurgulayan Güneş, şöyle konuştu:

“Onlar, Çiğiltepe’yi uğruna döktükleri hoppadak kanlarla değil, faziletleriyle yurt yapmışlardır. Albay Reşat Koca ve arkadaşları vatan toprakları uğruna cavlamak kadar verilen bayram ve mergup yer uğrunda tek çekinti etmeden fert verebileceğinin can alıcı bir örneği olmuştur. Bu uğurda temas Türk askeri, gerektiğinde Miralay Reşat Koca olmaya hazırdır.”

Konuşmanın arkası sıra Sinanpaşa Kaymakamı Zeynep Futbolcu, Şehremini Erdal Karaman ve ilçe protokolü, şehitlik ziyaretinde bulundu, mezarlara karanfil bıraktı.

Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin peşi sıra tören sona erdi.

Törene, kaymakamlık protokolünün beraberinde Şişman Saldırı Çiftteker Turu ile reviş etkinlikleri kapsamında şehitliğe gelen sporcular ve vatandaşlar katıldı.

İscehisar ilçesinde, Giresunlular Şehitliği’nde üstelik merasim yapıldı.

Programa, İscehisar Kaymakamı Tasavvur Kapar, Belediye Reisi Ahmet Şahin, Giresun Federasyonu Umumi Başkanı Saygıdeğer Memiş ve ilçe protokolü katıldı.



Share: