İş yerinden ve hastaneden telefon araklayıcı şüpheli tutuklandı

Erzurum’dahi aksiyon yerinden ve hastanelerden haddinden fazla sayıda telefon çaldığı gerekçesiyle yakalanan şüpheli tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak Münasebet haset Lalapaşa Mahallesi Cumhuriyet İş Merkezi’nde Muhammed Raşit Gülmez’e ait aksiyon yerinden bütün 270 bin liralık değerindeki 11 el telefonu ile bir süre geçmiş Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesinde yatan hastaların cep telefonlarının çalınmasına müteveccih çalışma başlatıldı.

Asayiş Büro Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar sonucu, Ömer Y’nin (18) görüngü gecesi söz konusu iş merkezine korkuluklardan tırmanıp girdiği, müştekiye ilgilendiren vitrindeki cep telefonlarını çaldığı ve bu telefonlardan bazılarını Horasan ilçesi ile Manisa’nın Salihli ilçelerinde sattığı belirleme edildi.

Zanlının yakalanması amacıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, Ömer Y’yi şehir merkezindeki bire bir akaryakıt istasyonunda motosiklete mahrukat kabul etmek üzereyken yakaladı.

Zanlının üzerindeki aramada, Gülmez’e ilişik telefonlar ile benzeri süre ilk hastanelerden çalınan çeşitli ayraç ve modelde cep telefonu ele geçirildi.

Telefonları sahiplerine doğrulama fail polis güçleri, motor, kask ve zanlının üzerinden çıkan suç gelirinden elde edildiği anlaşılan bire bir tutar paraya bile el koydu.

Emniyetteki işlemlerin peşi sıra Ömer Y, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Share: