İşini bırakıp hayatını hastalıklarla uğraş eden ailesine adadı

Amasya’nın Suluova ilçesinde kıpırdak Büyük Alçak (41), İstanbul’dahi geçirdiği aksiyon kazası sonucu yatağa tabi sakat kardeşi Habip Korkulu’e (39) 10 yıldır, felçli annesi Hafize Dokunaklı’e (68) ise 20 yıldır özenle bakıyor.

Biri amansız hastalık hastası, başkası obeziteyle savaşım eden evlatları ile romatizma hastası karısının durumu zımnında da esmer yağız düşünen vefalı insan, hizmet parasıyla geçimlerini karşılamaya çalışıyor. İşini tezyit etmek zorunda kalıp hayatını ailesine adayan Yoğun’in rüçhan isteği ise maneviyat desteği ve 3 katlı evlerine mânialı asansörü yapılması.

“Haddinden Fazla zorlanıyorum. Ama gine üstelik Allah’a şükrediyorum”

Karşılaştığı zorluklara rağmen hayata tutunmaya etkin Kısık, “Kardeşim İstanbul Beylikdüzü’nde iş kazası sonucu inşaattan düşerek yatalak oldu. Benden bambaşka bakacak kimesne yok. Çocuğum lenfoma hastası, o dönemde İstanbul’dahi çocuğumu otama ettiriyordum. Kardeşim kaza geçirince onun sorumluluğunu birlikte ego aldım. Gelişigüzel şeyiyle ego ilgileniyorum” dedi.

Karısının dahi romatizma rahatsızlığı zımnında 2’si marazlı olan 3 çocuğuna ancak ara ayırabildiğine değinip felçli annesinin kemirmek kabilinden ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını anlatan Ciddi, “Annem hipertansiyon nedeniyle damla geçirdi. Çok zorlanıyorum. Ama gine bile Cenabıhak’a şükrediyorum. Tanrı derdi sevdiği kuluna verirmiş” şeklinde konuştu.

“Yetkililerden bir tane isteğim benzeri asansör”

Binaya yaptırdıkları özürlü rampasının mahdut olduğu amacıyla ağabeyinin kendisini akülü sandalyeyle dışarı çıkarırken çokça zorlandığını vurgulayan Habip Sakil ise “Ağabeyim benim revan ayağım feci kolum temas şeyim. Tanrı ondan razı olsun. Bana evladı gibi bakıyor. Beni çıkarırken çokça zorlanıyor, üzülüyorum. Yetkililerden bir tane isteğim bire bir asansör” ifadelerini kullandı.

Anne Hafize Dokunaklı birlikte hayatını ailesine adayan oğluna rastgele antlaşma dua ettiğini söyledi. – AMASYAShare: