Islam Gizemcisi Ömer, Justin Bieber’ın halay videosunu paylaşması sonrası yurt dışından iş teklifi aldığını açıkladı

Bölgeye başmaklık dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çeken Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene önce sosyal medyada paylaşıldı. ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Polat, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve belde illerin yanı sıra İran ve Irak’tan de düğünlerde ‘halay başı’ olması için tekâlif almaya başladı.

KANADALI ŞARKICININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

1’i özürlü 10 çocuğu olan Ömer Polat, güzeşte sene kanser hastalığı dolayısıyla eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Fakat çağırma amacıyla evine gelen misafirlerin ısrarı üstüne baştan düğünlere gitmeye başladı. Şemdinli ilçe merkezine tahminî 20 kilometre uzaklıktaki Yayla köyünde oturan Polat’in halay performansı, dansıyla ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Islam Gizemcisi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi kâin Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

İŞ TEKLİFLERİ ALIYORUM

Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki adlı şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini bahtiyar ettiğini tamlayan Polat, 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Polat, “Hususi olarak araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar” dedi. Zamanla kendime ilgili birçok dans ve halay figürü bile öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar bir nice toplumsal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Takkadak Şemdinli’den değil, bundan sonra daraç dışından üstelik öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetler üstelik artıyor. Eşimi kaybettikten sonraları düğünlere küşayiş vermiştim. Vatandaşların ısrarları konusunda esasen mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından dahi bir nice sevenim var. Fakat adlı hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok bahtiyar oldum. Şemdinli’den Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’a haddinden fazla teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.Share: