İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 mülk amacıyla solgun, 4 yer üzere turuncu kodlu ihtar

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere bakarak mevki genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve ferda hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 ülke için zerrin ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Cıvıl Cıvıl, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyartı yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “potansiyel kızdırma durumu”na bel ediyor. Anlayış edilen meteorolojik hikâye sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek operasyon konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun sakil olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın albeni sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’de dahi ayaz hareketli olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise kirli kar görülebilir.Share: