İstanbul’a sağlam yağmur geliyor!

İstanbul’birlikte akşam saatlerinde başlaması beklenen sağlam yağışın, espaslı ve yerel kendisine erte akşam ezanı saatlerine kadar faal olması bekleniyor.

Hava Bilgisi 1. Toprak Müdürlüğü İstanbul Nahiye Hesap ve Er Ihtar Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, ferda günün önce saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatı kesimlerinde boğanak ve gök curcunalı bora öngörülüyor.

Yağışların, Marmara’nın cenup ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) espaslı ve yerli yerine kuvvetli olması bekleniyor.

Bora nedeniyle oluşması muhtemel dominant, taşma, saika, yerel yoğun yağışı, yağmur çabucak kuvvetli rüzgar ve hortum üzere olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunması gerekiyor.

Akşama büyüklüğünde sürecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), AKOM’un kâin meteorolojik peyk ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre ise yarının önce saatlerinde akva yağışların İstanbul’a ulaşması bekleniyor.

İl genelinde bu gece 03.00 saatlerinden itibaren aralıklı boğanak ve asuman patırtılı sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Yağışların ferda saat 06.00’dan itibaren etkisini arttırması ve 18.00’e büyüklüğünde domestik gelmek için akva bora ve gök patırtılı sağanak şeklinde aktif olması öngörülüyor.

Sudan’üstelik baskın 51 birey aldı, binlerce gönül evsiz kaldı

Meteoroloji uyardı akva yağmur geliyor

AKOM İstanbul üzere yağış uyarısında bulundu

 

Share: