İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın irfan anları görüntülendi

Fatih’te PKK yıldırı örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün neymiş hususi kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı cali kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken düzenlilik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN ARISTOKRAT, YAKALANDIĞINI IÇTIMAI MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Hedef Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen, PKK’nın sanki özel kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’da eylem yarmak ve yaptırmak üzere mevrut; Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı, liyakatli bir operasyonla cali kimlikle İstanbul’üstelik yakalandı. Itimat İstihbarat ve İstanbul Güven Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte üye olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan kaka, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle sahte kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK yıldırı örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruhsal namına etkiledi ve 2014’birlikte ben birlikte örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada terbiye aldım. Terbiye sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna büyüklüğünde o bölgedeydim. Sonrasında örgütten yükselmek aracılığıyla Irak’ın Diyana tarafında mevcut köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime aynı hayat kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde benzeri avlu sürdüm. 2022’nin Temmuz ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan bile Ağrı Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye antre yaptım. İstanbul’da ayrımsız iş kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonraları ailemle görüşüp normal bir maltalık içerisine eksiltmek istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve kuşkusuz ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: