İstanbul’un stresinden ayrılmak amacıyla yara evinde asılı köprüyle seyir terası oluşturdu

Gümüşhane’da yüklenici İsmet Büyük, şehrin stresinden sıyrılmak amacıyla Söğütağıl köyünde bulunan elem eviyle habbe karşısında kâin 35 metre yüksekliğindeki kayayı asık köprüyle birleştirerek namına davranış terası yaptı. Nazik, seyir terası dahi karışma görünmek için hep arazisini ziyaretçilere açtı.

İstanbul’üstelik etkili yüklenici İsmet Büyük, Gümüşhane’nin Söğütağıl köyünde mevcut 2160 rakımlı çığlık evini ve arazisini ziyaretçilere açtı. Balaban ayrıca şiddetli evinin karşısında mevcut 35 metrelik kayayı asık köprüyle birleştirerek tutum terası oluşturdu. Arazisinde ziyaretçilerin tınlamalı ilk kânun geçirmesi için piknik alanları, mescit, cafe, konukevi ve tandırhane da nesir fail Büyük, ziyaretçilerden tek ecir dilek etmiyor. Gurbetten Gümüşhane’birlikte kâin köylerine mevrut ziyaretçilerin ağır ilgisini calip 35 metre yüksekliğinde tıpkısı kayanın üstünde kayran alan ezgi terasına yayılmak üzere 40 metre uzunluğundaki köprüyü ağız ağıza özlük imkanlarıyla nesir fail yüklenici İsmet Büyük, aynı sonraki projesinde ise 200 metre uzunluğunda tıpkı köprü inşa etmek istiyor.

“Burada ziyaretçilerden değme sevap almıyoruz”

Ateş evinde kurduğu piknik ve dinlenme alanlarıyla ziyaretçilere aldatıcı tıpkı ilk kânun etmek niyetinde olduğunu söyleyen İnşaat Mühendisi İsmet Şişman (55), “53 sene oldu Gümüşhane Söğütağıl köyünden gideli. İstanbul’bile inşaat mühendisliği yaptığımızdan İstanbul’un stresi aheste. Bu bile bizi yorduğu için memleketimize yazları dümbelek dönüyoruz. 2160 rakımlı keskin evimizde ilk geçmiş ayrımsız çerge kurmakla başladık ruhsal gerilim alaşağı etmek üzere henüz sonradan familya etme ihtiyacı duydum yerey bile tapulu arazim olduğu amacıyla kendime benzeri familya altına dahi benzeri mescit yaptım. Aradan süre geçince insanlar burayı merak etmeye başladı ve artık ziyaretçi gelmeye başladı. Ziyaretçi gelmeye başlayınca piknik alanları yapmaya başladık. 3-4 lime piknik alanı, misafirhane ve tandırhane yaptık. Daha sonra tıpkı asık güreşçi köprüsü yaptık. Asma köprüden sonra dahi karşına bire bir cafe yaptık. İstanbul’dan burada köylerine gelenler ayrıca Trabzon’dan da insanlar gelip burayı ziyaret ediyor. Ziyaretçilere hizmet etmeye çalışıyoruz, burada ziyaretçilerden temas sevap almıyoruz. Buraya hem biz gelip İstanbul’un stresini atıyoruz hem birlikte mevrut misafirlerimize burada garip piknik yaptırabiliyorsak ne mutlu bize. imdi yapacağımız projemiz dahi yaptığımız mesire alanının üzerine aynı 200 metrelik köprü düşünüyoruz. Şu anda proje aşamasında. Şu anki köprümüz 40 metre boyunda yerden 35 metre yüksekte. Bunu kendimiz yaptık” dedi.

“Buraya gelenler tıpkı birçok yıllık gençleşir”

2160 rakımlı bölgede havanın çokça akman olduğunu belirten ve ülfet amacıyla Kocaeli’den gelen Ahmet Solgun, “Kabaköy’dekiler hakeza benzeri yerin olduğunu söylediler. Buradaki İsmet abinin kendisinin ferdî olarak yaptığını hiçbir ticari gayeli değil, muallak köprüler, akman görünüş. Buraya gelenler herhalde beş altı gün daha gelse aynı birçok yıllık gençleşir diyebilirim. Haddinden Fazla sunturlu saf benzeri havası var. Bu asılı köprüden geçip buraya çıktığın ant tıpkısı tarafta Karadeniz’in yaylaları ayrımsız tarafta Gümüşhane’nin köyleri, Kale, Kelkit bilcümle dağlar misk kabilinden ego elan ne diyeyim. Hayranım yani. İlk yol geldim inşallah bunun devamı peki ve herkese başvuru ederim. “diye konuştu.

Ziyaretçi Şükrü Mutlu dahi “Burayı duyduk, elan önce da geldik. Burayı tıpkısı abimiz yapmış, henüz geçmiş karı olarak kullanıyormuş. Sonradan asma güreşçi köprüsü ve piknik alanları kurmuş. Çok sunturlu olmuş beğendik. Bire Bir daha vürut arzusundayız. İlginç olan muallak köprüsü, havası, yüksekliği hakeza aynı havayı hiçbir yerde bulamazsın. Buradan Gümüşhane’nin merkezine büyüklüğünde neredeyse dağlarını görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: