İstiklal’i kana bulayan teröristin yanı sıra giden iki karı İsrail ve İran’ı yüz yüze getirdi

Arsıulusal kamuoyunda dip bire bir çeki, keder ve tehlike yaratıcı bombalı atak sonrasında İsrail ve İran medyalarından dikkat frapan iddialar geldi.

İRAN: SALDIRININ ARKASINDA İSRAİL VAR

İran marifet ajansı IRNA, bugün yapılan operasyonla gözaltına alınan teröristin bombayı benzeri bankın altına bırakmadan önce yanından güzeşte iki kadının İsrailli olduğunu ve saldırının arkasında İsrail’in bulunduğunu sav etti.

İSRAİL BASININDAN YANIT GECİKMEDİ

İran’ın gündeme getirdiği iddiaya İsrail basınından yanıt gecikmedi. Ülkenin arz çok okunan gazetelerinden Yedioth Ahronot, bu iki kadının İsrail’in güneyindeki Aşdod kentinden Türkiye’ye giden iki gezgin olduğunu yazdı.

“BİR KADIN GRUBUYLA TÜRKİYE’DE TATİLDEYDİLER”

Gazete Or Atedgi ve Natali Swissa isimli kadınların benzeri karı grubuyla gelişigüzel Türkiye’ye tatile gittiğini ve İsrail’e döndüklerini aktardı. Atedgi’nin eşi ve Swissa’nın ağabeyi olan Liran Atedgi, İsrail yerli medyasına konuştu. Atedgi, “Or ve Natali bildirme bir iki 8 diğer İsrailli kadınla tatildeydi. Tatillerinin akıbet gününü alışverişe ayırmışlardı” ifadelerini kullandı.

“FARKINDA OLMADAN YANLARINDAN TERÖRİST GEÇMİŞ”

Sözcü’dahi düzlük kayran habere göre Atedgi, “Eşim ve kız kardeşim farkında olmadan yanlarından yıldırıcı esbak. Ayrımsız dükkanda durunca karı yanlarından esbak ve belki da kestirmece 50 metre uzakta bombalı atılım gerçekleştirmiş” dedi.

Share: