Istiva Hattı Ginesi heyetinden Trabzon Liman Başkanlığı’na ülfet

Istiva Hattı Ginesi Denizcilik Müsteşarı Olomo Eya Alejo Sema başkanlığındaki heyet, Trabzon Liman Başkanlığı’nı musahabe etti.

Ekvator Ginesi Denizcilik Müsteşarı Olomo Eya Alejo Sema ve beraberindekileri akseptans fail Trabzon Liman İşletmeciliği ZIYAN ETMEK Umumi Müdürü Yenmiş Ermiş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Trabzon Limanı ve Albayrak Limancılık olarak Eşlek Ginesi ile daha çok çok daha bereketli münasebat kurmayı hedeflediklerini söyledi.

Heyeti, Trabzon ve Trabzon Limanı karşı bilgilendiren Aksakal, Trabzon Limanı’nın Osmanlı İmparatorluğu’nun koca limanlarından biri olduğuna belen ederek, “Liman, arsıulusal tarihi İpek Yolu üstünde düz almıştır, Asya ile Avrupa beyninde ve Rusya ile Ortadoğu arasında koca tıpkısı güreşçi köprüsü görevi üstlenmektedir.” dedi.

Ermiş, Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalardan sonradan Trabzon Limanı’nın ticarette de mefret ayrımsız ivme kazanmaya başladığını belirterek, Trabzon Limanı’nın tecrübesini, Albayrak Grubu’nun limancılık faaliyeti içerisinde güçlükle dışına yaymaya bitmeme edeceklerini kaydetti.

Eşlek Ginesi Denizcilik Müsteşarı Olomo Eya Alejo Duyma bile Trabzon’dahi çok pir karşılandıklarını belirterek, henüz bereketli ilgiler kuracaklarını sözlerine ekledi.

Share: