ISUBÜ’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yılmayan Çatal görevi kurucu rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’den törenle devraldı.

Senato toplantı salonunda yapılan törende çarkıt rektör yardımcıları, darülfünun genel sekreteri, dekanlar ve talim üyeleri de amade bulundu. 2018 yılında Isparta’ya ikinci üniversite namına kurulan ISUBÜ’nün müessis rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Üniversitemizi temelden alıp bu günlere getirdik. Bu bir bayrak yarışıdır ve biz aldığımız bayrağı, yeniden üniversitemizde hem mektepli hem akademisyen kendisine bakım veren zinde ve tüvana bire bir arkadaşımıza devrediyoruz. Kendilerine iyi bir miras bırakıyoruz. Eminim kim onlar bile aldıkları bu görevi daha ferah yerlere getireceklerdir. 6 Eylül 2018 yılında kurucu rektör adına atandığım görevim dün fiktif ile sona erdi. Çıktı bundan sonra asli vazifemiz olan akademisyenliğe aktarılma yapıp öğrencilerimizi eğitmeye, kullanılmamış yayınlar yapmaya odaklanacağız dedi.

Görevi devralan Prof. Dr. Yılmayan Dirgen de bugüne büyüklüğünde verdikleri hizmetten çevre eski rektör ve ekibine teşekkür etti. Prof. Dr. Çatal, Isparta’ya geçmiş olarak 1995 yılında SDÜ öğrencisi olarak göl ayağı basmıştım. Dinar depreminin olduğu gündü. Öğrencilikle başlayan Isparta serüvenimizde sanırım karpuz çeşmesinden çok akarsu içmiş olmalıyım ki buradan o yıldan beri kopamadım. Talebelik sonrası öğretim yardımcısı, yönetmenlik, Orman Fakültesi dekanlığı görevlerinde bulundum. Antrparantez askerliğimi da burada 40. Piyon Alayı’nda tamamladım. Zaman ise Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile öğrenim gördüğüm üniversiteye rektör namına atandım. Sayın Cumhurbaşkanımıza, YÖK Başkanımız Erol Özvar’a çok teşekkürname ediyorum diye konuştu.

Üniversitenin kuruluş yılı 2018 kendisine görülse birlikte esasta 1976 yılında Eğitim Bilimi Enstitüsü ile bakım vermeye başladığını vurgulayan Prof. Dr. Çatal, Üniversitemiz doğru tıpkısı geçmişe sahiptir. Biz bu doğru üniversitemizi henüz gelecek seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Format yerleşkemizde bitmeme eden çalışmalarımızı tıpkı dakika geçmiş tamamlayıp elan gani şartlarda eğitim verilmesi üzere ceht sarfiyat edeceğiz. Sakat Celal Hastanesi’nin olduğu yerde bize ayrılan ve inşaat çalışmaları devam fail yerleşkenin bundan sonra imdi Şahika Kampüsü adına anılmasını, Sayrılarevi Caddesi kendisine aşina caddenin de Üniversite Caddesi namına zihinlere yerleşmesini sağlamamız geçişsiz dedi.Devir tasdik töreni arkası sıra ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmayan Çatal, müessis eski rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’i bahçeye kadar zevcelik ederek uğurladı ve görevine başladı.Share: