İYİ Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Öğür Evcil Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerli yönetimler müzakere toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Fırka Domestik Yönetimler Başkanı Dokuz Canlı Ergun, toplantı için geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i müzakere etti. Ardından esnaf ziyareti özne Ergun, henüz bilahare partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen yerli yönetimler istişare toplantısında tıpkısı araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe kalifiye 4. toplantısını organize ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Parti’nin evcil yönetimlerle dayalı politikaları ile domestik yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını tamlayan Ergun, bu sayede daha zengin tıpkı politikaya topluluk olduklarını rapor etti.

İYİ Fırka’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş milletvekili sisteme buyurmak istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin çabucak vekil demokrasiye dönmesinin tıpkısı meskenet halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, ilk seçimde birinci fırka olacaklarına inandığını dile getirerek, “Tamlık bu sorunları çözebilecek tek bulunak İYİ Öğür’dir. Çünkü Türkiye’nin genişlik donanımlı ve başarılı kadrolarına topluluk partisi İYİ Öğür’dir. Bundan çevre, milletimizin partimize göstermiş olduğu teveccüh seçme geçen dolaşma artmaktadır. Bu umutsuzluk içre, İYİ Öğür ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Parti’mizdir.” diyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Tümen Samsun Mebus Bedri Yaşar ile Yerli Yönetimler başkan yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Herif, İYİ Fırka Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Reisi Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: