İzmir Büyükşehir’den İşçilere 24 Bin TL’lik Promosyon

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamındaki İşçi Buluşması ile senkronik yerine işçileri sevindiren iki protokole imza attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZENERJİ’nin 11 bin personelini ilgili “Mahiye Ifa Protokolü”nde arz efdal teklifi veren İş Bankası ile kesim yapıldı. Anlaşmaya göre 3 yıllık tören düzeni karşılığı can başı 24 bin TL promosyon ödenecek. Törende antrparantez İZFAŞ’ın 192 personelini ilgilendiren şişman sözleşmesi protokolü bile imzalandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İş Bankası beyninde İZENERJİ’de etkin personelin mahiye ve ayrıksı seçme soy ödemelerinin banka tarafından yapılmasına ilişik 3 almanak “Maaş Ifa Protokolü” yapıldı. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamındaki İşçi Buluşması ile senkronik planlı törende protokolü, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer ve İş Bankası Iye Nahiye Temsilcileri imzaladı. Protokole bakarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZENERJİ şirketinde müteharrik mecmu 11 bin personeline sevimli başı 24 bin TL teşvik ödemesi yapılacak.

SOYER: PROMOSYON İŞÇİNİN HAKKIDIR

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer, “Şiddetli bire bir hisse senedi için bire bir aradayız. Özendirme işçinin hakkıdır. Bizde o hakkı görevlendirmek için bu girişimde bulunduk. İş Bankası ile uygun kalarak son noktayı koyduk. Tam birlikte İktisat Kongresi ile ilgili aynı araya geldiğimiz zamana balya gelmiş olması da antrparantez bizi çokça bahtiyar etti. Balkı olsun” dedi.

İZFAŞ’TA DOLGUN ITTIFAK SEVİNCİ

Törende İZFAŞ’ın şişko ittifak sevinci de yaşandı. İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer ile DİSK Genel İş Sendikası İzmir 3 No’lu Idarehane Başkanı Faruk Saral, İZFAŞ bünyesinde çalışan 192 personeli ilgilendiren dolgun antant protokolüne imza attı. Bakir dolgun sözleşmeye bakarak çalışanların maaşlarına ortalama yüzde 73 oranında bindirim yapıldı. İZFAŞ’ta taraf ödemelerle birlikte sunma düşük aylık 12 bin 164 TL oldu.

Share: