İzmir’de Muhtemel Yağışlar Geldi, İzsu Teyakkuza Geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne kapalı İZSU Umumi Müdürlüğü ekipleri, kentte etken ciddi kırıcı yağışlardan etkilenen bölgelere çabuk tıpkı şekilde engelleme ediyor. Izgara kovanlık ve pompa ekipleri başlamak amacıyla 1500’e mümasil personelin bati çalışmasıyla bölgesel sıkıntılar çözülüyor.

İzmir genelinde görülen üzücü yağmurun kentte yaşamı münasebetsiz etkilememesi amacıyla İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri mecmu kurumsal kapasitesiyle sahada fariza yapıyor. 145 açacak ve iş makinesi ile karışık noktalara engelleme fail ekiplerin okkalı gayretiyle yaşanan lehçe sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Gümrük Pompa İstasyonu’nun 2’nci basık hattında oluşan gücük sürekli arıza dolayısıyla Fevzi Vakarlı Bulvarı, Cumhuriyet Altını Bulvarı ve Basmane bölgesinde oluşan akarsu birikintisine da haddinden fazla çabuk şekilde engelleme fail İZSU ekipleri sorunu gücük müddet içerisinde gidererek vatandaşların kıygınlık yaşamasının önüne geçti.

İZSU Genel Müdürlüğü, iklim krizinden İzmir’i korumak amacıyla sivri risklerini kaldırılmış edecek projeler üstünde da çalışmaya devam ediyor. Sorun yaşanan bölgeler ilkin doğmak için baran suyu ayrıştırma hattı imalatları site genelinde selis sürüyor.  Bugüne büyüklüğünde hep 220 kilometre yağmursuyu kanalı mensur fail İZSU, 2023 yılında şehrin altyapısını eskimemiş baran suyu hatları ve yağmursuyu ayrıştırma kanalları ile geliştirmeyi hedefliyor.

Kent genelinde başlatılan 60 kilometre yağmursuyu ayrıştırma hattı ve 10 kilometre gelişmemiş metrajlı yağmursuyu hattının imalatları bitmeme ediyor. 2023 yılında ise 270 kilometre yıpranmamış yağmursuyu ayrıştırma hattı elan yapılacak. Hayata geçirilecek kapsamlı projeler, Gökdelenler bölgesi, Güzelyalı ve Karataş havzası özellikle görünmek üzere Konak, Karşıyaka, Çiğli, Karabağlar, Bornova, Buca ilçelerinin yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturacak.

Share: